תשלום שכר עבודהש - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אלי ק

נשלח ע"יאלי ק 18:30, 9 בדצמבר 2013

שלום רב אני עובד בחנות בשר ולפני שבועיים משרד הבריאות סגר את החנות מאחר והחנות לא עמדה בתנאים המעסיק אמר שיצור איתנו קשר כשאישרו לו לפתוח את החנות השאלה היא מי משלם את הימים האלה שהחנות סגורה בצו משרד הבראות ואני ללא עבודה קרוב לשבועיים אני עובד שם שנה וחדש אודה לתשובתכם אלי

השב
  • 09:43, 12 בדצמבר 2013

על מעסיקך להמשיך ולשלם לך, או לחילופין לפטר אותך. ניתן בהסכמה להגיע למיצוי ימי החופשה שלך ולאחר מכן חל"ת בו אם תענה על הקריטריונים של זכאות לדמי אבטלה תוכל לקבל דמי אבטלה מהביטוח הלאומי. עם זאת, על התקופה להיות יותר מ- 30 יום.
    073-2505373

תגובה
  • 11:33, 12 בדצמבר 2013

במידה ונבצר מהמעסיק לספק לך עבודה עקב סגירה זמנית של מקום העבודה, באפשרותו להוציא אותך לחל"ת בהסכמה, כאשר ניתן לקבל דמי אבטלה בתקופה זו בכפוף לתנאי הביטוח הלאומי. עם זאת, יהיה על המעסיק למצות את החופשה הצבורה שלך, כלומר לשלם לך את יתרת ימי החופשה ולאחר מכן להוציא אותך ל- 3 חודשי חל"ת. אם הסגירה תימשך יותר זמן, יהיה עליו לפטר אותך תוך תשלום פיצויים או להמשיך ולשלם שכר.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.