תשלום פיצויי פיטורין וחלף הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 13:26, 11 בדצמבר 2013

  שלום, לאחר עבודה של מעל לשנה , פוטרתי מיידית ובעל פה ב 5/11/13, נאמר לי שהם מוותרים על נוכחותי בעבודה, וכספי הפיצויים והתשלום עבור אי הודעה מוקדמת ישולמו לי עפ"י החוק. יצויין שעד היום טרם קיבלתי מכתב פיטורין. מס' שאלות בנוגע לתשלום פיצויי הפיטורין וחלף הודעה מוקדמת: 1. מהו מועד ניתוק יחסי עובד מעביד? ה-5/11/13? 2. מהו מועד התשלום עבור אי הודעה מוקדמת? 3. ב 21/11/13 התקשרו אלי ממקום העבודה וביקשו שאחתום על טופס עזיבת מקום עבודה לחברה הפנסיונית על מנת שיועברו לידי כספי הפיצויים (פיצויי פיטורין). האם זה נחשב להלנת פיצויים ? עפ"י מה שהבנתי משיטוט באינטרנט - היה על המעביד לשלוח אלי טופס זה מוקדם יותר (בהנחה הבסיסית שיום ניתוק יחסי עובד מעביד הינו 5/11/13), מכיוון שהטופס היה אמור להגיע לחברה הפנסיונית תוך 15 יום מיום ניתוק יחסי העבודה. 4. משיחה עם נציג מהחברה הפנסיונית התברר לי שלא כל הסכום לו אני זכאית עפ"י החוק מצוי בקרן הפיצויים, מהו מועד תשלום ההפרש? תודה רבה מראש

  השב
 • 10:44, 12 בדצמבר 2013

  מועד ניתוק יחסי עובד מעביד הוא היום האחרון בגינו מקבל העובד שכר.
  חלף הודעה מוקדמת כמו גם פיצויים יש לשלם בשכר האחרון של העובד. מכיוון שחלק מהפיצויים מגיעים מחברת הביטוח, לא ניתן לצפות כי כל הסכום ייכנס בתוך השכר האחרון, עם זאת, את ההפרש בין מה שמצעוי בקרן לבין הזכאות על המעסיק לשלם בשכר האחרון.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.