תקופת צינון בעזיבת מקום עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 10:37, 20 בדצמבר 2013

  עו"ד שלום, אני עובד מעל שנה במקום עבודה, אני מעוניין לפתוח עסק עצמאי באותו התחום, בחוזה העבודה אני נדרש לא לעסוק בתחום במשך חודשיים מיום עזיבתי את מקום העבודה. תחום העיסוק אינו ייחודי וקיימות לפחות 10 חברות בתחום ועוד הרבה עצמאים המתעסקים בו. מדובר בתחום ייעוץ המשכנתאות. מידע נוסף: 1.אין סוד מסחרי. 2.לא שולם לי גמול אי תחרות. 3.אין לחברה סודות מסחרים. 4.הוחתמתי על אי תחרות בתחום ל 60 יום באזור פעילות של העסק (בפועל לעסק לקוחות כמעט מכל הארץ) 5.אני מניח שהתנהגתי בתום לב. 6.החברה החדשה תעסוק בדיוק באותו תחום אך יש מספר רב של חברות דומות בשוק. אני אמור לשבת עכשיו חודשיים בבית ולא לעבוד? האם הדרישה לא לעסוק בתחום במשך חודשיים היא חוקית? האם יכולו לתבוע אותי ולזכות?

  השב
 • 15:18, 22 בדצמבר 2013

  חוקיות התניה נקבעת על ידי המידתיות שלה. ישנן נסיבות רבות שיש לקחת בחשבון כאשר בוחנים מידתיות של סעיף אי תחרות. הינך מוזמן ליצור קשר עם משרדי בעניין זה.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.