פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אייל

נשלח ע"יאייל 17:59, 23 בדצמבר 2013

שלום... היום פיטרו את חברה שלי מהעבודה בטענה שהיא לא מתאימה... לדעתי זה לא נכון משום שפיטרו מישהי בשבוע שעבר גם לא בגלל טעויות שהן עשו אלא בגלל "אי התאמה לתפקיד" .. חברתי עבדה שלושה חודשים במקום עבודתה האם אפשר לעשות משהו בנידון שיש לי כל מיני פרטים שהמעסיקים שלה עשו לה? שהם: 1.על פי החוזה המוסכם שחתמו עליו מוגדר לה תפקיד שהיא צריכה לעשות ולא כתוב ללכת להביא לבוס סנדוויצים.. לרדת מקומה 13 לצאת החוצה.. כמובן שאחרי פעם פעמיים שהיא אמרה לא... הוא התחיל לעשות פרצופים.. 2. בזמן האחרון (מעבר לחורף) חברתי היקרה נהייתה חולה.. ולקחה חופשת מחלה של שבוע.. פירגנו לה אמרו לה אין בעיה תחזרי שתרגישי טוב.. אך לאחר יומיים מהרגע שחזרה לאחר המחלה.. חזר לה שוב המחלה ליומיים ואז עשו לה פרצופים.. כמובן שהיא לא ביקשה על זה כסף אלא פשוט יומיים מנוחה בבית. 3.על פי חוק צריכים לתת התראה של יום לכל חודש עבודה.. הם הודיעו לה לפני יומיים שהיא מוזמנת לשימוע (שיחה לפני פיטורין) ובאותו היום שפיטרו אותה לא נתנו לה את הימים שמגיעים לה בשביל שתוכל לחפש עבודה.. כל הדברים הללו על פי חוק חייבים להתקיים.. השאלה אם יש לי למה להיכנס פה להליכים משפטיים..

השב
  • 12:07, 29 בדצמבר 2013

ימי מחלה צבורים נועדו לא רק על מנת לאפשר לעובד להמשיך ולקבל שכר, אלא גם את הלגיטימציה להיעדר מהעבודה עקב מחלה. מכיוון שחברתך נעדרה מעבר לצבירה שלה, המעסיק יכל תיאורטית לדרוש ממנה לשוב לעבודה.
    באשר להודעה המוקדמת, מרגע מתן הודעה הפיטורים חברתך הייתה זכאית לשלושה ימי עבודה.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.