חישוב חופשה שנתית לעובד שפוטר אל לא עבד כל יום בשבוע - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • חישוב נכון?

  נשלח ע"יחישוב נכון? 14:11, 26 בדצמבר 2013

  עובד פוטר אחר 17 חודשים במקום עבודה, היה עובד לפי שעה, לא עבד בהכרח כל יום משבוע העבודה (היו חודשים בהם עבד 16 שעות, באחרים 8, באחרים 10 וכו'), לא משרה מלאה. שכר 80 ש"ח בשעה---- מגיעים לו לדעתכם חופשה שנתית- איך יודעים כמה מגיע לו? אנשים שונים אומרים חישוב שונה. אחד אמר לפי 4%. 4% ממה? אחד אמר את החישוב הבא השונה גם הוא: 1) לחשב אחוז משרה (כל שעות העבודה בפועל סכום טוטלי מבלי לחשב אחוז נפרד לכל חודש עבודה, לחלק בכל תקופת העבודה בימים) 2) 10 ימי חופשה שנתיים כפול .8.5 שעות עבודה ליום (למרות שבפועל לא היה מדובר בעבודה של יום עבודה מלא וגם אפילו לא כל יום)- מה שיצא לכפול באחוז משרה : פעם אחת על שנת עבודה ופעם שניה על 5/12 חודשים שהעובד עבד-- זה ייתן את שעות החופש וכפול השכר לשעה ייתן את מה שמגיע כעובד על חופשה שנתית? ואיך יש כזה הבדל? בין שתי השיטות מאיהם באה שיטה אחרת מה הנכונה? המעסיק עשה חישוב אחר. מנסה להבין. אודה למענה .

  השב
 • 15:16, 30 בדצמבר 2013

  בחישוב ימי חופשה לעובד לסירוגין יש לחשב את היקף המשרה - כך ייקבע ומספר ימי החופשה להם זכאי העובד ואת עלות יום חופשה.

  במקרה שיחסי העבודה התקיימו במהלך כל השנה והעובד עבד באותה שנה -
  לפחות 200 ימים - מספר ימי החופשה בשנה הראשונה עד רביעית יעמוד על 14 יום (כולל ימי מנוחה), אם עבד העובד פחות מ-200 ימים - מספר ימי החופשה יחושב עפ"י הכפלת מס' ימי עבודה בפועל ב- 14 יום ובחלוקה ב- 200.

  4% משכר העבודה, הוא הפרמטר שנלקח בחשבון כאשר העובד עבד בשכר לפחות יום אחד אך פחות מ-75 ימים רצופים בין בשנת עבודה אחת ובין בשתי שנות עבודה רצופות, ואין בין העובד למעביד חוזה עבודה בכתב לתקופת עבודה רצופה העולה על 74 ימים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.