קיזוז מתוך השכר על טעות אנוש של עובד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • סתיו

  נשלח ע"יסתיו 09:34, 28 בדצמבר 2013

  אני עובדת 3 שנים במלון. לפני כמה חודשים עשיתי טעות בהמרת מטבע זר ללקוח ונתתי לו בטעות שווי של דולר אחר ממה שנתן לי. היה לי בירור עם ההנהלה והם הודו שאכן זו טעות אנוש והיא אינה נעשתה בזדון/ בנסיון להכנסת הכסף לכיסי האישי וכדו אך מכיוון שזו טעות שניה מתוך 3 שנים עבודה במלון (הקודמת גם נעשה מתום לב וזה ברור גם להם) הם יאלצו לחייב אותי את סכום ההפסד של המלון ע״י קיזוז במשכורת בחילוק ל4 תשלומים. בישיבה שנעשתה התבקשתי לחתום על טופס המאשר להם לקחת את סכום הכסף אך נאמר בעל פה שתיבדק אפשרות להפחתת הסכום ואופציה ליותר תשלומים ולא ילקח שום כסף לפני שיחה נוספת איתי. עבר חודש וראיתי במשכורת שנילקח התשלום הראשון וכך גם בחודש שלאחר ללא שיחה נוספת לאחר השיחה הנ״ל. שאלתי היא האם בכלל היה מותר להם לדרוש את הכסף ממני גם אם הם מודים בעצמם שמדובר בטעות אנוש. ובנוסף אם כבר חתמתי על הטופס מתוך לחץ בפגישה איתם האם אני עדיין יכולה לערער ולהגיש תביעה נגד הנהלת המלון על התנהלות בחוסר צדק כי הרי הם אף הודו בקול רם שזו אכן טעות אנוש.

  השב
 • 08:43, 31 בדצמבר 2013

  לא ניתן לקנוס עובד באופן זה, אם הטעות או העבירה חמורים דים ניתן לפטר את העובד אולם אין מדובר במעילה, אלא בטעות ועל כן מעסיקך פועל באופן פסול.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.