חובת פנסיה ופיצויי פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שלומי

נשלח ע"ישלומי 09:57, 28 בדצמבר 2013

שלום, אני רוצה לבטל הפרשות של פנסיה ומרכיבי פיצויי פיטורין שינוכו לי מהשכר במקום עבודה חדש ויש לי שתי שאלות לגבי זה: 1. בהנחה שאני רוצה להימנע מכך שהמעביד ינכה לי פנסיה חובה (אני רוצה להימנע מהפחתה בשכר) האם קבלת תלוש אחת לחודשיים (במקום אחת לחודש) תמנע יצירת רצף תעסוקתי של 6 חודשים וכך לא תהיה למעביד חובה לנכות לי פנסיה מהשכר? 2. בדומה לשאלה הקודמת, בהנחה שאני רוצה למנוע הפרשה מהשכר למרכיב של פיצויי פיטורין בקופת גמל/פנסיה (ס' 14 לחוק פיצויי פיטורין) ואין לי בעיה לוותר על הזכאות שלי לפיצויי פיטורין, האם קבלת תלוש כל חודשיים במקום כל חודש תמנע רצף תעסוקתי של שנה שנדרש לצורך הזכאות לפיצויי פיטורין? תודה רבה!

השב
  • 08:44, 31 בדצמבר 2013

אין אפשרות להימנע מתשלומי פנסיה חובה.
    073-2505373

תגובה
  • 12:05, 31 בדצמבר 2013

השאלה לא היתה אם אפשר להימנע מתשלומי פנסיה חובה.

השאלה היא אם במצב שבו מדובר בעובד שעתי שמקבל שכר לפי פרויקטים, לא בהכרח כל חודש, אלא אחת לחודשיים או שלושה (בהתאם לעבודה), קיימת חובה לבצע הפרשה לפנסיה רק אם יש 6 חודשים רצופים ועוקבים שבגין כל אחד מהם שולם תלוש משכורת, או שגם אם אין רצף כאמור אבל יש 6 חודשי עבודה במצטבר שעל כל אחד מהם שולם תלוש משכורת חובה לבצע הפרשה לפנסיה.
    אשמח לקבל תשובה קונקרטית וברורה, תודה.

תגובה
  • 19:11, 3 בינואר 2014

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.