• 28 בדצמבר 2013

  חוזה עבודה

  שלום רב וסליחה מראש על האורך

  בעלי התקבל לעבודה כסו שף, וקיבל לידיו את חוזה העבודה.

  ישנם מספר פרטים שאיני בטוחה כי הם חוקיים כדלקמן:

  1. ביחס להיקף התפקיד מצוין ש"השכר גלובאלי ברוטו וכולל את כול מרכיבי בהם חייבת החברה על פי דין" וכן כי "העובד מתחייב לבצע את תפקידו כנדרש מאופי והיקף התפקיד בכול מקום בישראל".
  כמו כן, מצוין כי לנוכח תפקידו המיוחד יידרש ממנו לעתים לעבוד שעות מעבר לאמור לעיל (זאת אומרת, מעבר לנדרש מאופי והיקף התפקיד בישראל) וזאת במקרים של עומס לקוחות במסעדה ו/או ע"פ דרישת הממונים עליו ועובדה זו נלקחה בחשבון במסגרת קביעת שכרו של העובד והוא כולל את כול השעות הנוספות ויתר המרכיבים וזאת בהתחשב בתפקידו ובאחריותו של העובד".

  א. כידוע לי, אין הנרשם לעיל חוקי, לאור זאת שגם בהסכם גלובאלי יש לציין מה הגמול עבור שעות נוספות וכמדומני שאף את כמות השעות הנוספות שבגינן ניתן גמול זה (למשל, לציין כי השכר מורכב מ9000 ₪ עבור שעות העבודה המצוינות בחוזה (נניח 8-17) ומ500 ₪ עבור 50 שעות נוספות).

  ב. למה הכוונה ב"יתר המרכיבים"?

  ג. למה הכוונה ב"העובד מתחייב לבצע את תפקידו כנדרש מאופי והיקף התפקיד בכול מקום בישראל". מהו היקף התפקיד בכול מקום בישראל?

  ד. לא צוין בחוזה אורך יום העבודה. האם עלינו לדרוש מהמעביד לציין זאת או שבמקרה של תפקיד זה הדברים אחרים?

  ה. האם המעסיק חייב לציין בחוזה אם מותר לצבור ימי חופש וכמה?

  2. ביחס לביטוח פנסיוני-כידוע לי, החוזה צריך לציין שההפרשות הן בהתאם לצו ההרחבה - או לחילופין, את גובה ההפרשות ולאיזו קופה הן מועברות. בחוזה של בעלי לא מצוין אף אחד מאלה. האם תקין?

  מודה מאוד
  טל

  28 בדצמבר 2013
 • 31 בדצמבר 2013

  חוזה עבודה

  לא ניתן להתייחס לסעיפים ספציפים בחוזה מבלי לעיין בכללותו. על פניו ישנם סעיפים בעייתיים, כגון עבודה בכל מקום בישראל ואי ציון מכסת השעות הנוספות בגלובליות בגלומות בשכר. אם הינכם מוזמנים לפנות למשרדי לפגישת ייעוץ בנושא חוזה ההעסקה.
  073-2505373

  31 בדצמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?