קנס התפטרות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אור

נשלח ע"יאור 15:56, 13 בינואר 2014

שלום רב, הנני עובדת בחברת פלאפון, התחלתי לעבוד בתאריך 7.11.13 בקורס הסמכה לנציגי שירות ומכירה, ולאחר מכן העבירו אותי למרכז שירות ומכירה הנמצא בראשון לציון. בתחילתו של הקורס חתמתי על חוזה, בו אני מתחייבת לעבוד 12 חודשים, אלא אם כן אני מתפטרת ואז משלמת קנס - 2,500 ש"ח. מאז שהתחלתי לעבוד, הנני מרגישה אפליה מצד המנהל שלי וחוסר סבלנות כלפיי. אוסיף גם שכל יום בשבוע הנני עובדת מעל 9 שעות, וכל יום שישי. אלו פרטים שלא יידעו אותי בהם - שנשארים לעבוד גם אחרי שהמרכז נסגר, שיש חובה להגיע ל"מסיבות אגף" ללא תשלום, שהפסקת צהריים יכולה להתקיים גם בשעה 17:00 בערב, ועוד תנאים שאם ידעתי שקיימים - לא הייתי חותמת על חוזה כזה. מה שעוד אציין שכואב לי מאוד, הוא שמכריחים אותנו להגיע לעבודה 10 דק לפני שאנחנו יכולים "להחתים כניסה" במחשב. אמנם אלו 10 דק בלבד אך למשך תקופה זה כסף שלא משולם לי. אני מעוניינת להפסיק לעבוד אך לצערי אין לי יכולת לשלם סכום כה גבוה. האם לדעתך אפשר לא לשלם את הקנס ?

השב
  • 09:21, 20 בינואר 2014

באם כל הנתונים שהינך מציינת אכן לא צויינו בחוזה ההעסקה, בהחלט ייתכן כי מדיניות ההעסקה אינה חוקית. עם זאת, מוטב לבחון זאת היטב לפני החלטה על התפטרות. מטרת הקנס לכסות עלות יקרה של קורס הכשרה ולכן אין מקלים ראש בעניין זה.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.