חוק שעות עבודה ומנוחה אמון אישי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יפית

  נשלח ע"ייפית 16:33, 18 בינואר 2014

  שלום רב אני עובדת מזה 3.5 חודשים במשרד כמנהלת לקוח במשרד הפקות. שעות העבודה מאומצות וקשות ובחוזה שנחתם איתי נכתב כי : 3. היקף משרתך יכלול 43 שעות שבועיות לפחות. ידוע לך כי נוכח אופי תפקידך, הדורש מידה מיוחדת של עצמאות, אמון אישי ואחריות ואשר אינו מאפשר פיקוח על שעות עבודתך, הנך נמנה על העובדים בתפקידים הדורשים מידה מיוחדת של אמון אישי, כמשמעה בחוק שעות עבודה ומנוחה, תשי"א 1950-, ועל כן הוראת חוק זה לא יחולו עליך ולא תהיה זכאי לתמורה נוספת כלשהי בגין עבודתך. כל התמורה עבור שעות נוספות וימי המנוחה נלקחו בחשבון בעת קביעת שכרך. אציין כי בפועל תפקיד ה'מנהלת' הוא על הנייר בלבד בשלב זה וגם לשליחת מייל פשוט אני נדרשת לקבל אישור, המעסיק יכול לעקוב אחרי שעות העבודה שלי (יש דו"ח שעות שאני ממלאת והוא מאשר מדי חודש) וששכר עבודתי הגלובלי זעום (8000 ש"ח) לעומת היקף השעות החודשיות (190-200 שעות בחודש) אני מרגישה מנוצלת ואיכות החיים שלי נפגעת בשל עומס העבודה המכביד ומרגישה מנוצלת שכן אין לי ספק שיש פה עבירה על החוק. ניסיתי לדבר עם המעסיק שלפחות ההסכם יהיה דו צדדי ואם אני מגיעה מאוחר יותר או יוצאת מוקדם לא ינוכו לי שעות אך נאמר לי שההסכם הינו חד צדדי. לפני מספר ימים גיליתי שאני בתחילת הריון ואינני מבינה מה משמעות חוק זה בהריון והאם הוא רשאי להעסיק אותי שעות רבות ומאומצות שלא בצדק גם בהריון (אין לי כוונה לספר לו עכשיו אלא כשימלאו 6 חודשים לעבודתי במקום ואהיה מוגנת מפיטורים) האם אני באמת נחשבת במשרת אמון אישי או שלמעסיק זה 'נוח'? מה עליי לעשות ? אשמח לתשובה תודה יפית

  השב
 • 09:41, 20 בינואר 2014

  משרות אמון הן משרות מאוד בכירות וספציפיות ולא ניתן להימנע מתשלום שעות נוספות בתוענת משרת אמון. על המעסיק להגביל את מספר השעות הנוספות הגלובליות המגולמות בשכרך. מעבר להגבלה זו יהיה עליו לשלם לך בגין השעות הנוספות.
  באשר להריונך, החל מחודש חמישי לא ניתן יהיה להעסיק בשעות נוספות ללא הסכמתך.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.