• 19 בינואר 2014

  גידול זקן

  מזה כשנתיים וחצי אני עובד במפעל של חברה גדולה ומוכרת כמאבטח. אני מועסק על ידי חברת שמירה קבלנית, וה״בוס״ שלי הוא מטעם חברת השמירה, ומולה חוזה ההעסקה שלי. האחראי על צוות האבטחה מטעם המפעל הוא קב״ט האתר, והוא החליט שלמאבטחים אסור לגדל זקן. לפני שהתחלתי לעבוד במפעל היה לי זקן במשך שנים רבות, וגילחתי אותו כשהגעתי למפעל, ובשנתיים וחצי האחרונות אני מתגלח מידי יום. ראוי לציין את הפרטים הבאים: צוות האבטחה הוא האוכלוסיה היחידה במפעל (בו מעוסקים מעל 1500 עובדים) שנאסר עליה לגדל זקן, ועל כל שאר העובדים במפעל לא חל איסור שכזה. באתריה האחרים של החברה מועסקים מאבטחים דרך אותה חברת שמירה ובאותם תנאים, ועליהם לא חל איסור לגדל זקן. בשום שלב לא חתמתי על מסמך כלשהו שבו רשום שאני מוותר על זכות זו.
  השאלה שלי היא האם מותר לקב״ט, מבחינה חוקית, לאסור עליי לגדל זקן? ואם לא, האם מותר לו לפטר אותי או לאיים בפיטורים אם אני מחליט לגדל זקן? וגם, האם באפשרותי להתגונן ושמור על מקום עבודתי אם הוא עושה זאת?

  19 בינואר 2014
 • 20 בינואר 2014

  גידול זקן

  החוק אינו עוסק בסוגייה זו, אלא אם מדובר בממד הקשור בדת ואז ייתכן כי ניתן לטעון לאפליה. בדומה לקוד לבוש, למעסיק הפרוגטיבה לקבוע עניינים אלו.
  073-2505373

  20 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?