גידול זקן - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אביב

  נשלח ע"יאביב 08:07, 19 בינואר 2014

  מזה כשנתיים וחצי אני עובד במפעל של חברה גדולה ומוכרת כמאבטח. אני מועסק על ידי חברת שמירה קבלנית, וה״בוס״ שלי הוא מטעם חברת השמירה, ומולה חוזה ההעסקה שלי. האחראי על צוות האבטחה מטעם המפעל הוא קב״ט האתר, והוא החליט שלמאבטחים אסור לגדל זקן. לפני שהתחלתי לעבוד במפעל היה לי זקן במשך שנים רבות, וגילחתי אותו כשהגעתי למפעל, ובשנתיים וחצי האחרונות אני מתגלח מידי יום. ראוי לציין את הפרטים הבאים: צוות האבטחה הוא האוכלוסיה היחידה במפעל (בו מעוסקים מעל 1500 עובדים) שנאסר עליה לגדל זקן, ועל כל שאר העובדים במפעל לא חל איסור שכזה. באתריה האחרים של החברה מועסקים מאבטחים דרך אותה חברת שמירה ובאותם תנאים, ועליהם לא חל איסור לגדל זקן. בשום שלב לא חתמתי על מסמך כלשהו שבו רשום שאני מוותר על זכות זו. השאלה שלי היא האם מותר לקב״ט, מבחינה חוקית, לאסור עליי לגדל זקן? ואם לא, האם מותר לו לפטר אותי או לאיים בפיטורים אם אני מחליט לגדל זקן? וגם, האם באפשרותי להתגונן ושמור על מקום עבודתי אם הוא עושה זאת?

  השב
 • 09:43, 20 בינואר 2014

  החוק אינו עוסק בסוגייה זו, אלא אם מדובר בממד הקשור בדת ואז ייתכן כי ניתן לטעון לאפליה. בדומה לקוד לבוש, למעסיק הפרוגטיבה לקבוע עניינים אלו.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.