אי תשלום ימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 15:15, 21 בינואר 2014

  שלום, אני הנדסאי, עובד באיגוד ציבורי, חצי מזמן העבודה שלי אני על הכביש, ומיכון שלא נוח לי לנהוג עם משקפים החלטי לעבור ניתוח לייזר. לאחר הניתוח קיבלתי 5 ימי מחלה מהרופא מנתח, המרתי אותם לימי מחלה של רופא המשפחה והגשתי למעסיק המעסיק טוען שאני לא יכול לקבל את ימי המחלה כי זה ניתוח שאני בחרתי ולא משלמים על ניתוחים כאלה ימי מחלה חשוב לציין שחברת מנורה מבטחת את ימי המחלה והיא שלחה לי מכתב שאני יצרף גיליון אשפוז/מכתב שחרור מבית חולים לאחר ששלחתי את המסמכים הנ"ל, עדין התשובה הייתה שלילית. שאלתי: האם זה חוקי? אם לא.. מה עלי לעשות?? תודה ערן

  השב
 • 10:54, 23 בינואר 2014

  על אף שהפסיקה חלוקה בעניין זה ולפיכך לא ניתן לתת תשובה חד משמעית אלא יש לבחון כל מקרה לגופו, לרוב, ניתוח אלקטיבי, אשר אין מאחוריו צידוק רפואי, לא יזכה אותך בדמי מחלה. זאת על אף שהביטוח הרפואי ואולי אף קופת החולים מכירים בו ומשתתפים בעלותו.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.