חישוב שעות נוספות לחצי משרה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 08:55, 23 בינואר 2014

  שלום רב, לאחרונה מוניתי לתפקיד בכיר (שכיר) בהיקף של חצי משרה (22.5 שעות שבועיות). בהסכם העסקה לא נאמר אם אני חייב לעבוד כל יום, צויינו רק היקף המשרה, כמות שעות שבועיות ומשכורת חודשית גלובלית. בתלוש המשכורת מופיעים ערך שעת העבודה שלי, משכורת גלובלית ונסיעות. לא הוזכר נושא של שעות נוספות בהסכם ולא מופיע בתלוש. בפועל אני עובד כל יום ו"משחק" עם השעות לפי הצורך, אך תמיד חורג מהמכסה שהוגדרה לי בהסכם. כשפניתי למנהל שלי והסברתי צורך להגדיל לי את היקף המשרה, ענה לי שהוא מעדיף לשלם שעות נוספות. להלן שאלתי: כיצד אמורים לחשב לי את השעות הנוספות? האם מכח זה שאני בעל תפקיד בכיר בחברה, יש איזה מינימום שעות נוספות שאני אמור "לספוג"? תודה מראש על התשובה.

  השב
 • 14:14, 28 בינואר 2014

  אם הסכם ההעסקה אינו כולל שעות נוספות אז אין מינימום שהינך אמור לספוג. שעות נוספות מחושבות קודם כל באופן יומי, כלומר לאחר 8/9 שעות בהתאם לאורך שבוע העבודה, ואח"כ לפי היקף עבודה שבועי. יש להפריד בין שעות עודפות, שהינן שעות מעבר להיקף המשרה שאינן נחשבות לשעות נוספות לבין שעות נוספות בתעריף גבוה יותר.
  שים לב האם החוזה מחייב אותך לקבל אישור ממעסיקך בטרם תבצע שעות נוספות.

  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.