לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אבי

קרן פנסיה/בטוח מנהלים

במקום עבודה אני מקבל עכשיו אחרי 6 חודשים ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. בבטוח מנהלים עליי להצהיר הצהרת בריאות של 4 שאלות שעל אחת מהן אינני מעוניין לענות (אחוזי נכות) כדי לא לחשוף מוגבלות לידי המעסיק או חברת הביטוח. בקרן פנסיה אין הצהרת בריאות והיא מכסה כל מקרה ביטוחי/רפואי תוך 5 שנים גם אם לא מדובר על בעיה קיימת בעת עריכת הפוליסה. שהתחלתי לעבוד חתמתי על מסמכים במסגרת חתימת חוזה גם לבטוח מנהלים זמני ל-6 חודשים שכלל הצהרת בריאות זהה ל-4 השאלות הנ"ל. חתמתי כאילו אין לי נכות. לדעתי המעסיק לא חתום על המסמך. לבסוף לא קיבלתי ביטוח מנהלים כי נמנעתי מכך כי לא נאמר לי ע"י המעסיק שאני מקבל אותו, פשוט סוכנות הביטוח (אותה אחת שעכשיו עושה את הפנסיה/ביטוח מנהלים) פנתה אליי, אך אני טענתי (בטעות או לא) שאני אמור לקבל ביטוח מנהלים רק לאחר חצי שנה והעניין נפל - לא חזרו אליי יותר - ביקשתי שיבדקו אם באמת אני אמור לקבל בטוח מנהלים (זמני או לא - לא ציינו). עכשיו אני עושה את הפנסיה והעניין התחיל כבר. האם אני צפוי לבעיה במידה ויהיה מקרה ביטוחי/רפואי של תביעה - האם הצהרת הבריאות השקרית המקורית על מסמך שלא יושם בסוף וגם לא קשור לקרן פנסיה יכול להשפיע לרעה על סיכויי לקבל פיצוי מהביטוח?

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני עבודה