מעסיק בעבודה קודמת לא הפריש פנסיה,מה לעשות? ניתן לדרוש הלנת שכר? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דוד

נשלח ע"ידוד 16:20, 2 בפברואר 2014

עבדתי לפני שנתיים בחברת הייטק בתור תכנת . לפני העבודה הנל עבדתי בעוד 2 מקומות גם כתכנת וקיבלתי קרנות פנסיה מלאות. באותה תקופה לא כל כך הבנתי את חשיבות הפנסיה וכלל לא בדקתי האם המעסיק מפריש לי כחוק מהיום הראשון (כאמור קיבלתי בעבודות קודמות כבר פנסיה). לאחר כ-8 חודשים התפטרתי מהעבודה הנל על מנת לעבור לחברה גדולה יותר. רק לפני מספר ימים כאשר הייתי צריך לאסוף את כל דוחות הפנסיה מהחברות הקודמות בהן עבדתי שמתי לב כי המעסיק לא הפריש לי פנסיה מעולם. יש לי את כל דוחות השכר ולא מצוין שום דבר על הפרשות פנסיה. מה עלי לעשות? האם לכתוב למעסיק מכתב בו אני מבקש את כספי הפנסיה? כיצד עלי לחשב את הסכום המגיע לי? האם ניתן לדרוש כספים בגין הלנת שכר על פנסיה שמעולם לא שולמה? במידה וכן - כיצד יש לחשבה? תודה רבה.

השב
  • 11:52, 4 בפברואר 2014

תקופת ההתיישנות בעבור תביעה של רכיבי פנסיה הינה 7 שנים, כך שאם המעסיק לא הפריש פנסיה ניתן לתבוע גם אם חלפו שנתיים ימים.
    073-2505373

תגובה
  • 17:40, 5 במרץ 2014

אותו שאלה בעניין הפנסיה. המעסיק מעולם לא דאג לחדש את הפנסיה והייתה קיימת פנסיה. פוטרתי ולא קיבלתי את הפנסיה הוא טוען שאתן לו כסף והוא יפקיד כי בלי החלק שלי הוא לא יכול. האם זה כך?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.