העברת תפקיד ו/או פיטורים עקב זוגיות במקום העבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דניאל

נשלח ע"ידניאל 21:32, 5 בפברואר 2014

אני עובדת במקום העבודה הנוכחי שלי שלוש וחצי שנים. לפני כתשעה חודשים נכנסתי למערכת יחסים עם עובד אחר במחלקה שלי. לפני כחודש עקב קידום של המנהל של בן זוגי, הוא החל לנהל את שנינו. לפני כשבוע פנו אלינו ממשאבי אנוש והודיעו לנו כי הסיטואציה בעייתית וכי על אחד מאיתנו לעזוב את המחלקה ולמצוא תפקיד אחר בארגון, לאו דווקא תפקיד מקביל לעיסוקי כיום. לא הוצב אולטימטום מדויק אך נאמר כי זה צריך לקרות בהקדם ובמידה ולא, אקבל מכתב פיטורים. שאלתי היא האם החוק מגן עלי מבחינת פיטורים או מבחינת הזמן שניתן לי למציאת תפקיד? אוסיף כי הנני מוערכת בחברה וסיבת המעבר היא אך ורק הזוגיות שהתהוותה.

השב
  • 13:40, 12 בפברואר 2014

מדובר בסוגייה בעייתית, משום שעקב היווצרות יחסי מרות בינך לבין בן זוגך, נוצרה בעיה מהותית. אילו היית עובדת מדינה או עובדת חברה ציבורית, התקנון שחל היה מחייב את החברה לבצע את השינוי. בחברה פרטית, העניין אינו ברור כל כך ואינו שחור ולבן.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.