דרישת תשלום למעסיק - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עומר

  נשלח ע"יעומר 09:08, 6 בפברואר 2014

  שלום רב, לפני כחודש התחלתי לעבוד בחברת אבטחה. תהליך הקבלה לעבודה ארך כמעט חודשיים ובמהלכו, התפקיד שהובטח שאקבל שונה מספר פעמים. בכל פעם שביקשתי לחתום על החוזה, קיבלתי תשובה "בהמשך" ובסופו של דבר נאמר לי "תעשה קורס על אקדח ולאחר מכן נוכל להתחיל בתהליכים". לאחר הקורס, שעליו החברה שילמה, התחלתי לעבוד ושוב קיבלתי את התשובה ש"עוד כמה ימים נחתום על החוזה". בסופו של דבר הגעתי לשיחה עם המנכ"ל ובו נאמרו הרבה דברים שבכלל לא תאמו את מה שהובטח לי עד כה [ימי עבודה, פנסיה, רכב וכו']. החלטתי לא לעבוד בחברה, מאחר והתנאים לא תאמו כלל למה שהובטח ועכשיו החברה דורשת ממני לשלם עבור קורס ההכשרה שעברתי. בנוסף, המעסיק לא מוכן להפקיד את התשלום על העבודה, אלא רק לתת לי את הצ'ק כשאגיע להסדיר את חובי לחברה. האם הדבר חוקי?

  השב
 • 13:41, 12 בפברואר 2014

  אם המעסיק הוא ששינה את התנאים שהובטחו לך, הוא אינו יכול לחייב אותך לשלם קנס בעבור קורס הכשרה. האם יש איזשהו תיעוד של הדברים?
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.