• מושיקו

  נשלח ע"ימושיקו 19:40, 24 בפברואר 2014

  שם תוכן הודעה:לעובד בתפקיד בכיר בחברה יש 90 ימי צבירה של מחלה. העובד הוציא ימי מחלה בגלל לחצים נפשיים כאלה ואחרים. העובד הוציא מחלה למשך שבועיים ולאחר מכן חזר ליום אחד והוציא לעוד שבועיים. מחלה משולמת בחברה באופן מלא ולפי החוזה שנעשה לפני 10 שנים וכן רשום שהמעביד יכול לבקש מהעובד בחוזה ללכת להיבדק אצל רופא אחר. שאלות: 1.האם המעביד רשאי אכן לבקש מהעובד ללכת לרופא שהוא יגיד לו? 2.האם לעובד שקיבל חופש מחלה מותר ללכת לקניון או בכלל האם מותר לצאת מהבית או שמא מחלה זו מחלה בבית והוא חייב להישאר בבית או אם יוצא מהבית זכותו גם ללכת לים? אשמח להתייחסות בנושא ע"פ החוק תודה

  השב
 • 09:28, 25 בפברואר 2014

  לפי ס' 2(ג) תקנות דמי מחלה - התעורר ספק אצל המעביד לגבי תוכן של תעודת מחלה שלא ניתנה לפי תקנת-משנה (ב), הוא רשאי להעמיד את העובד לבדיקה רפואית ועל העובד להיענות להזמנת המעביד ולהיבדק.
  לעניין יציאה מהבית בזמן חופשת מחלה-אין חוק/תקנה שאוסרת על כך. יחד עם זאת, יש לבדוק זאת בהתאם למגבלות שנקבעו לכך באישור המחלה.
  עו"ד אריק שלו
  arik.shalev@law-shalev.co.il
  ייעוץ אישי- .073-2505384

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.