חזרה לעבודה לאחר תאונת עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • משה

נשלח ע"ימשה 20:51, 27 בפברואר 2014

שלום רב, אני עובד כסוכן מכירות באיזור מגוריי 3 שנים. לפני חודשיים עברתי תאונת דרכים בשעות העבודה שגרמה לי לנזק בגב והייתי בתאונת עבודה כחודשיים. ברגע שהחלטתי לחזור לעבודה המעסיק ביקש מכתב מההרופא המטפל והרופא כתב מכתב ובו ציין שאני יכול לחזור לעבודה אך עם מגבלות מסוימות שעדין מאפשרות לי לבצע תפקיד של סוכן מכירות אך ללא הרמת משקל מעל 3 קילו או נהיגה ארוכה . מקום העבודה אינו מאשר לי חזור לעבודה כיוון שלטענתם המגבלות אינן תואמות את הגדרת התפקיד מבחינת החברה, אך הם אינם מפטרים אותי ומורים לי להשאר לכל תקופת האישור של הרופא (האישור ל- 3 חודשים) בחופשת מחלה. השאלה היא האם המעסיק יכול לחייב אותי להישאר בחופשת מחלה במקרה כזה?

השב
  • 11:57, 9 במרץ 2014

באם המעסיק לא מצליח למצוא מקום עבודה התואם את המגבלות שלך כעת, עליו לפטר אותך ולעשות איתך גמר חשבון או להמשיך להעסיקך ולשלם לך שכר מלא בזמן זה.
    עו"ד אריק שלו
    arik.shalev@law-shalev.co.il
    ייעוץ אישי- .073-2505384
    עו"ד אריק שלו

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.