הגנה על זכויות יוצרים במכירת פונטים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • אריה

  נשלח ע"יאריה 10:52, 6 באוגוסט 2013

  שלום לעורכי הדין ותודה על המענה בפורום.. אני מעצב פונטים עצמאי בתחילת הדרך, ויש לי פונט פרי עיצובי. כשאני מציע אותו למכירה לחברת פונטים למשל איך אני יכול להגן שהם לא יעתיקו אותו ויטענו שהוא שלהם? הפונט לא מפורסם ולא הצגתי אותו בשום מקום. שאלתי היא מהו המנגנון שמברר למי שייכות זכויות היוצרים המקוריות ביצירה ואיך אני יכול להגן על עצמי שתהליך הזה שמצד אחד אני צריך לחשוף את הפונט כדי למכור אותו ומצד שני הם יכולים תמיד להעתיק ולטעון שהם היוצרים שלו??

  השב
 • 18:27, 8 באוגוסט 2013

  שלום אריה
  מאחר ושאלתך מורכבת ונוגעת לנסיבות מקרה ספציפי ככול והנך מעוניין אתה מוזמן לפנות אלי באופן ישיר. בייחוד כי לשאלתך, זוויות התייחסות שונות (הן מפן זכויות יוצרים ואף ייתכן כי הן מפן סודות מסחריים).
  ככלל אציין כי הגנת זכויות היוצרים בישראל קמה עם הולדת הביטוי, בלא צורך לרשום זכויות יוצרים אצל רשם כלשהו (להבדיל ממדינות רבות אחרות).
  עם זאת, הפרקטיקה הנהוגה לשם הוכחת אלמנטים ראייתיים (כלומר- מי יוצר היצירה, מתי נוצרה היצירה ותוכנה של היצירה) היא להפקיד עותק של היצירה אצל עו"ד, למספר שנים, בליווי תצהיר הפקדת זכויות יוצרים אשר בו ניתן יהיה לעשות שימוש בהליכים משפטיים עתידיים. אך, עם זאת, ויודגש - אין המדובר בחובה מהותית מכוח החוק.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.