דוקטור ועו"ד מיכל סגל - ארנולד

9
שנות נסיון

עברית

העצמאות 49, חיפה

משרד עו"ד מיכל סגל ארנולד, עו"ד וד"ר, עוסק בקניין רוחני ובתאגידים, זכויות יוצרים, חוזים ורישיונות, רישום סימני מסחר ומדגמים, תקשורת, אינטרנט, לשון הרע, מייעוץ ועד ליטיגציה. למיכל ניסיון רב המאפשר טיפול משפטי עם ערך מוסף. למיכל דוקטורט במדעי מדינה מאוניברסיטת פנסילבניה. מיכל מעבירה הרצאות בקניין רוחני במכללות ובמוסדות, ופרסמה את הרומן "רינגו ואני".

התמחויות המשרד
על המשרד

פרופיל המשרד

 נושאי הקניין הרוחני וזכויות היוצרים קרובים ללבה של ד"ר ועו"ד מיכל סגל ארנולד, הן בתור סופרת, והן בתור מי שמגיעה מתוך רקע עסקי ואקדמי עשיר וכמי שעוסקת בתחום המשפטי הזה על בסיס יומיומי.

מדריכים משפטיים

זכות הקניין של המעסיק בעידן המודרני
מפעילי צימרים - כך תגנו על עצמכם מפני תביעות
ליווי משפטי לעסקים משפחתיים: בין משפט לגישור
פרשת פישר פרייס - חיזוק משמעותי להלכות הקניין הרוחני

חדשות המשרד

 • סכסוך בחברה משפחתית נפתר - החברה נשארה בידי המשפחה

  15.10.2017


  סכסוך בחברה משפחתית הסתיים בשלום לאחר מעורבותה של ד"ר מיכל סגל ארנולד, עו"ד ומגשרת, שמשרדה עוסק בחברות ובקניין רוחני. 

  החברה עמדה להימכר לאחר שסכסוכים בתוך החברה ובתוך המשפחה הביאו את אבי המשפחה לייאוש ולהכרה במבוי הסתום אליה הגיעה החברה. החלטתו באה בעקבות שנים ארוכות של סכסוכים בתוך המשפחה, שהקרינו אל תוך החברה והשפיעו עליה בהיבטים עסקיים וכלכליים רבים. הסכסוך היה כה עמוק, עד כי בני המשפחה לא דיברו זה עם זה, בהקשר העסקי וגם בהקשר המשפחתי, ואבי המשפחה, שהגיע לגבורות, רצה למכור את החברה, ולמצוא לו דירת נופש שבה יפרוש לגמלאות. 

  התיק הגיע לידיה של עו"ד סגל ארנולד מידיה של יועצת ארגונית שעבדה עם החברה, והבינה כי יש צורך בכלים משפטיים, כדי לעשות סדר בתוך המשפחה ובתוך החברה. עו"ד סגל ארנולד נפגשה עם בני המשפחה, ירדה לעומק הסכסוכים והציעה שורה של פתרונות משפטיים, לרבות מסגרת של העברת מניות לדור הבא, הגדרת תפקידים מדויקת של בני המשפחה, הכנסת מנכ"ל חיצוני ועוד. הסדרת הרכוש המשפחתי והעברתו לדור הבא התבצעה גם באמצעות צוואות שכתבו הורי המשפחה. 

  בסיכומו של דבר, החברה המשפחתית נשארה בידי המשפחה, השלום חזר אל המשפחה, והם חגגו את חגי תשרי יחדיו, דבר שנראה רק לפני כמה חודשים בלתי אפשרי.