כתבה - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 15:14, 13 באוקטובר 2013

  כתבתי לבלוג שלי מאמר ביקורתי למדי על מאמר שפורסם בעיתון חרדי. כדי שמאמרי יובן עלי לצרף לקוראים את המאמר ואת האיור שנלווה לו במקור. (לסרוק) אני מתחיל לחשוש שיש בעיה לצרף סריקה בשל זכויות יוצרים, ולא מאמין שהעיתון יסכים לאיזושהי אמירה ביקורתית כלפיו.... איך אפשר להציל את מה שכתבתי? מה כן ניתן לעשות?

  השב
 • 15:01, 14 באוקטובר 2013

  שלום דוד,
  שאלתך נוגעת למקרה ספציפי אשר יש צורך לבחון את נסיבותיו ולפיכך בלתי ניתן יהיה במסגרת הפורום ליתן ייעוץ משפטי ספציפי למקרה שלך. ממליץ לך לפנות לעו"ד העוסק בתחום לשם קבלת ייעוץ קונקרטי למקרה שלך. במסגרת בחינה זו, יש לבדוק, בין היתר, האם אכן מטרת השימוש שלך היא ביקורת. שלב ב' באותה בחינה היא לבחון את הוגנות השימוש. ברי שלא כל דבר ביקורת - נהנה מהגנת שימוש הוגן ויש צורך לבחון נקודתית את המקרה שלך.
  לעניין שאלתך השנייה - בגדול, אפשר לציין כי אכן - סריקת כתבה או אף העתקה של תכנים מתוכה יכולים לעלות כדי הפרת זכויות יוצרים.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.