פרסום בחינת - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 11:25, 16 בפברואר 2014

  בזמנו לפני כמה שנים(השר רימון), דובר על כך שהגיע הזמן המדינה תתחיל לתבוע אזרחי: האם זה קרה בתחום החינוך? 2.פרסום בחינות בגרות - נראה שאין מניעה ממשית מעשית לפרסמן באופן פרטי ,בפרט שכולם עושים כן , ולא יתכן שהמשרד יתבע פתאום דווקא פלוני (יש עניין של אכיפה אחידה), הלא כן? בקיצור אני רוצה לפרסם בספר/אינטרנט שאלות ופתרונות של הבחינות... אלי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  12:51, 16 בפברואר 2014

  אלי שלום,

  ניתן לראות בבחינה "יצירה ספרותית" בהתאם לחוק זכות יוצרים (הפסיקה הכירה בעבר בזכות יוצרים על חומר לימודי כגון סיכומי הרצאות, ר' עא 8117/03 איתן ענבר נ' ד'ר אסף יעקב, 16.1.2006), כך ששימוש ביצירה מוגנת ללא הרשאה מבעל הזכות עלול לגרור תביעה בגין הפרת זכות יוצרים, במיוחד כאשר השימוש נועד למטרות מסחריות. אכיפה שוויונית נוגעת לתחום המשפט המנהלי.

  ניתן לפנות אל משרד החינוך בבקשה לקבל הרשאה/רישיון שימוש בבחינות.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.