מכתבים אישיים - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 11:01, 14 בנובמבר 2014

  שלום, הייתה לי התכתבות וירטואלית עם גבר במשך כמה חודשים. הוא מיוזמנו שלח לי מכתבים אישיים שנכתבו אליו ע"י נשים שהכיר. נכון לעכשיו אין לי שום קשר איתו, ההתכתבות הייתה אנונימית לחלוטין. ברצוני לפתוח בלוג ולהציג בו בין היתר גם את המכתבים שהוא שלח לי כמובן עם שינוי של פרטים מזהים . האם יש היבט משפטי כלשהו לגבי פרסום חומר שבמקור לא שלי ???

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  14:11, 16 בנובמבר 2014

  מיקי שלום,

  אותם מכתבים מהווים יצירות ספרותיות אשר ראויות להגנת זכויות יוצרים (במידה ועמדו בדרישות החוק).

  פרסום יצירה שאינה בבעלותך מהווה הפרה של זכות יוצרים, וכן הפרה של זכותו המוסרית של היוצר לפיה ליוצר זכות שיצירתו תקרא על שמו (בהיקף ובמידה הראויים בהתאם לנסיבות העניין) וכי יצירתו לא תיפגם, תסולף או תשונה באופן פוגעני אשר פוגע בשמו או בכבודו של היוצר.

  מעבר לכך, ייתכן ופרסום זה יהווה פגיעה בפרטיות ויקים עילות תביעה נוספות כגון "עשיית עושר ולא במשפט" (הכוונה להתעשרות שלא כדין על חשבונו של אחר) ועוד.

  בברכה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.