זכויות יוצרים לסרטון יוטיוב - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 10:50, 9 בדצמבר 2015

  שלום רב! צילמתי סרטון והעלתי אותו לעמוד היוטיוב שלי. האם חברה יכולה לעשות בו שימוש פרסומי לעצמה ע"י הדבקה של לינק לסרטון בדף הפייסבוק שלה(כך שהסרטון מופיע שם), עם הכיתוב "צילמנו..."? באם כן, האם הם רשאים להמשיך לפרסם את הסרטון גם אחרי שביקשתי מהם להוריד אותו? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  11:40, 9 בדצמבר 2015

  אלעד שלום,

  במידה ומדובר ביצירה עצמאית שלך, אתה הוא בעל זכות היוצרים הבלעדית ואין לאחרים זכות לעשות שימוש בסרטון (מלבד השימושים המותרים בחוק). כך למשל שיתוף סרטון של אחר שהועלה ליו-טיוב (תוך מתן קרדיט ראוי) הוא שימוש מותר, אך עשיית שימוש מסחרי בסרטון זה ללא קבלת אישור מבעל הזכות הינו שימוש אסור העולה לכדי הפרה.

  על אחת כמה וכמה אין להם זכות לשלול ממך את הקרדיט ביצירה, דבר אשר נחשב לזכות בפני עצמה- הזכות המוסרית. ולכן העובדה כי הם ניכסו לעצמם את הבעלות ביצירה מהווה גם היא הפרה של זכות.

  אני ממליצה כי תפנה לקבלת ייעוץ משפטי על מנת לפעול לשם הגנה על זכויותיך.

  בברכה,

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.