open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 18 במאי 2017

            שימוש בעבודות ממעסיק קודם לתיק עבודות

            שלום

            האם מותר לי להשתמש לצורך תיק עבודות שלי כעצמאי בעבודות שעשיתי כשכיר תוך מתן קרדיט לעסק שבו עבדתי?
            העבודות הן בתחום העיצוב.
            משהו כזה "העבודה נעשתה במסגרת עבודתי בחברת..."

            18 במאי 2017
          • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 29 במאי 2017

            שימוש בעבודות ממעסיק קודם לתיק עבודות

            בועז שלום,

            בהתאם לסעיף 34 לחוק זכות יוצרים: "מעביד הוא הבעלים הראשון של זכות היוצרים ביצירה שנוצרה על ידי עובדו לצורך עבודתו ובמהלכה, אלא אם כן הוסכם אחרת."

            במידה ולא נחתם הסכם עבודה (או הסכם אחר) הקובע אחרת, הרי שמעבידיך הם הבעלים של זכות היוצרים ביצירה ולכן נראה כי דרך המלך תהיה לבקש את אישורם לעשות שימוש בעבודות בהתאם לצרכיך ובכך להימנע מחשיפה משפטית.

            בברכה,

            מיכל

            * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

            29 במאי 2017
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form