לידת עובר מת כאשר יומיים לפני כן הוא עוד היה חי - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 10:11, 27 בספטמבר 2016

  שלום, אני רוצה לבדוק לגבי רשלנות רפואית שאולי התחוללה במקרה שלי. במהלך ההיריון שלי הייתי במעקב ולא התגלו בעיות עם העובר. גם יומיים לפני הלידה היה דופק ולא היתה כל בעיה אלא שכשהגעתי במועד לניתוח קיסרי לא נמצא דופק וילדתי תינוק מת האם הייתה רשלנות רפואית?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  14:25, 14 באוקטובר 2016

  מירי שלום, בהחלט יתכן והיתה רשלנות רפואית שגרמה למות העובר. יתכן שהבדיקות במהלך ההריון הצביעו על בעיה מסויימת שלא היתה אליה התייחסות מתאימה, יתכן גם שחלק מהבדיקות במהלך ההריון לא נעשו כראוי ועוד. כמו כן חשוב לדעת מדוע הוזמנת מראש לביצוע ניתוח קיסרי ולא ללידה רגילה וכו. יתכן גם שלא היתה כל רשלנות. בכדי להשיב על שאלה זו, יש לאסוף תחליה את כל התיקים הרפואיים מקופ"ח ובית החולים, ולבדוק תיקים אלו ע"י עו"ד מומחה בתחום, וכן ע"י רופא גניקולוג אליו יפנה עורך הדין, ורק לאחר מכן ניתן יהיה להשיב כראוי על השאלה האם היתה רשלנות רפואית שגרמה למות העובר. בכבוד רב, גיל קלופשטוק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה