פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה

• לידת עובר מת כאשר יומיים לפני כן הוא עוד היה חי

שלום, אני רוצה לבדוק לגבי רשלנות רפואית שאולי התחוללה במקרה שלי. במהלך ההיריון שלי הייתי במעקב...

• מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מירי שלום, בהחלט יתכן והיתה רשלנות רפואית שגרמה למות העובר. יתכן שהבדיקות במהלך ההריון הצביעו על בעיה מסויימת שלא היתה אליה התייחסות מתאימה, יתכן גם שחלק מהבדיקות במהלך ה לתשובה המלאה...

מ מירי 10:11, 27 בספטמבר 2016
    10:11, 27 בספטמבר 2016
  • מקום לתביעה על רשלנות לפני לידה

לפני חמש שנים הייתי בהיריון עם הבן שלי שנולד עם בעיות רבות. כשהגעתי ללדת עם צירים אמרו לי...

רננה שלום, בהחלט יתכן כי קיימת במקרה שלך עילת תביעה בגין רשלנות רפואית. לצורך בירור שאלה זו, יש לאסוף תחילה את מלוא התיקים הרפואיים מבית החולים, לבחון אותם ע"י עו"ד מומחה לתשובה המלאה...

ר רננה 11:53, 1 באוגוסט 2016
    11:53, 1 באוגוסט 2016
  • חוו"ד רפואית בעניין אנדומטריוזיס

שלום האם אתה מכיר רופא שמתמחה באנדומטריוזיס או מכיר את התחום ונותן חווד רפואית? תודה

אתי שלום, פורום זה אינו עוסק בהפניות לרופאים מומחים.

א אתי 18:07, 25 במאי 2016
    18:07, 25 במאי 2016
  • שיתוק מוחין עקב רשלנות בלידה

נולד לי בן, ומספר חודשים לאחר הלידה הוא אובחן כסובל משיתוק מוחין מסוג המיפלגיה. אציין כי הלידה...

סיגלית שלום, כל מקרה של לידת ילד הסובל משיתוק מוחין, מחייב בדיקה יסודית לבירור השאלה האם היתה רשלנות רפואית בלידה או במהלך ההריון. חלק ממקרי שיתוק המוחין נובעים מרשלנות לתשובה המלאה...

ס סיגלית 19:56, 13 בפברואר 2016
    19:56, 13 בפברואר 2016
  • ניתוח חוזר ותרופות לא מתאימות ?!

שלום, אני אישה בת 22, בחודש 4/2015 הפנו אותי למיון בגלל דימום קטן כשהייתי בהריון. אחרי בדיקות...

סוניה שלום, יתכן מאוד שהיתה רשלנות רפואית במקרה בו את מתארת, לצורך כך יש לבדוק מדוע נגרם דימום גדול בניתוח הקיסרי, האם הצוות הרפואי טיפל כראוי בדימום זה, האם הטיפול התר לתשובה המלאה...

ס סוניה 16:55, 22 בינואר 2016
    16:55, 22 בינואר 2016
  • פטירת עובר עקב מחסור במקום

רציתי לדעת לגבי המקרה הראשון, שבו בפסק הדין צוין כי הליך רפואי תקין היה מונע את פטירת העובר. מה...

שי שלום, קיימים מספר פסקי דין, לרבות פסקי דין של בית המשפט העליון, בהם נקבע כי רשלנות רפואית גרמה למות עובר. הדבר תלוי בנסיבות כל מקרה ומקרה. מעבר לכך השאלה לא מספיק ברו לתשובה המלאה...

ש שי 15:42, 11 בינואר 2016
    15:42, 11 בינואר 2016
  • לא אבחנו התחלה של היפרדות שילייה

שלום, בהריון עם בני השני אושפזתי בשבוע 27 עם צירים מוקדמים. קיבלתי זריקה להבשלת ריאות וכדור...

אלינה שלום, מדובר בשאלה מורכבת, וכן בשאלתך חסרים מספר פרטים חשובים, ואולם אנסה להשיב לך באופן עקרוני. ראשית כדי לקבל את מלוא הפרטים יש להזמין את התיק הרפואי המלא. על פני לתשובה המלאה...

א אלינה 20:55, 7 בינואר 2016
    20:55, 7 בינואר 2016
  • השיליה לא הוצאה במלואה בלידה

שלום חודש אחרי הלידה נאלצתי לעבור גרידה בגלל שלא הוציאו את כל השיליה במלואה בלידה. אני יודעת על...

נויה שלום, השארת חלק מהשיליה לאחר לידה הינה תופעה נפוצה מאוד. לעיתים מדובר ברשלנות של הצוות הרפואי ולעיתים לא, והדבר תלוי בנסיבות כל מקרה ומקרה. יש לשקול כמובן את הכדאיו לתשובה המלאה...

נ נויה 10:41, 15 בדצמבר 2015
    10:41, 15 בדצמבר 2015
  • גרידה שלא צלחה

אישתי עברה גרידה בבית חולים, עקב הריון שהתפתח ללא עובר. שבועיים לאחר הניתוח בוצעה ביקורת שבה...

עומר שלום, השארת חלק מהשיליה לאחר לידה הינה תופעה נפוצה מאוד. לעיתים מדובר ברשלנות של הצוות הרפואי ולעיתים לא, והדבר תלוי בנסיבות כל מקרה ומקרה. יש לשקול כמובן את הכדאיו לתשובה המלאה...

ע עומר 08:21, 13 באוקטובר 2015
    08:21, 13 באוקטובר 2015
  • תביעה על רשלנות בלידה שלי

שלום נולדתי לפני 31 שנה עם אפילפסיה ככה נקבע אחרי הלידה כתוצאה משיבוש שהיה בלידה שלי. זאת לא...

עירית שלום, על פניו, במקרה שתארת קיימת התיישנות. כדי לתת תשובה מבוססת יותר, יש צורך בפרטים נוספים, שכן יש מקרים בהם יש חריגים לתקופת ההתיישנות, ואולם כפי שנכתב לעיל, באו לתשובה המלאה...

ע עירית 10:08, 10 בספטמבר 2015
    10:08, 10 בספטמבר 2015
  • בעיות מאפידורל

קיבלתי זריקת אפידורל שגרמה לי לדימום באיזור של הזריקה ושלושה שבועות אחרי הלידה עדיין יש לי שטפי...

נעמי שלום, בכדי לדעת האם היתה רשלנות רפואית במקרה שלך, יש להזמין תחילה את התיק הרפואי, ובמידת הצורך להתייעץ עם רופא מומחה. עם זאת, אציין כי בד"כ קיימת כדאיות כלכלי לתשובה המלאה...

נ נעמי 09:45, 21 ביולי 2015
    09:45, 21 ביולי 2015
  • תפירה כפולה מרושלת

לפני 5 שנים ילדתי בקיסרי נוצרה לי אינפקציה באיזור הניתוח אחרי הסבל שעברתי תפרו אותי בשנית כשגם...

כרמית שלום, ראשית יש לאסוף את התיק הרפואי המלא, ולאחר מכן יש לפנות לרופא מומחה על מנת שיבדוק את התיק ויחווה דעתו לעניין הרשלנות. זאת יש לבצע בעזרת עו"ד המתמחה בתחום לתשובה המלאה...

כ כרמית 11:19, 2 ביוני 2015
    11:19, 2 ביוני 2015
  • פוריות

אנחנו זוג שעבר במהלך 8 שנים 16 טיפולי ivf מלאים ללא הצלחה כאשר לאחר הטיפול האחרון חליתי...

אילנית שלום, מדובר בשאלה מורכבת, הנוגעת למספר תחומים רפואיים ובעיקר גניקולוגיה ונוירולוגיה. באופן כללי, אנדומטריוזיס שלא מטופל כראוי, עלול להתפשט לחצוצרות ולשחלות, ובמקר לתשובה המלאה...

א אילנית 18:53, 7 במאי 2015
    18:53, 7 במאי 2015
  • פג נפטר אחרי הלידה

לפני 4 שנים אשתי ילדה תינוק פג התינוק נפטר אחרי פחות מיממה לפני שאשתי נכנסה ללידה היא עברה...

בני שלום, בכדי לדעת האם במקרה שתארת קיימת עילת תביעה ברשלנות רפואית, יש לבדוק תחילה בצורה יסודית את פרטי המקרה, ולברר מספר נתונים כמו : באיזה שבוע היתה הלידה ? מה היה מצ לתשובה המלאה...

ב בני 10:00, 7 במאי 2015
    10:00, 7 במאי 2015
  • רשלנות רפואית של רופאת הנשים במהלך ההריון?

שלום רב, לפי כ-3 שבועות לאשתי היו צירים מוקדמים, היא נשלחה לבי"ח, התאשפה לילה ושוחררה...

אריאל שלום, שאלתך אינה נוגעת לתחום הרשלנות הרפואית, אלא ליחס לא נאות של רופאה כלפי מטופלת. ניתן לפעול במגוון דרכים למניעת יחס שכזה, ואולם אין זה מעניינו של פורום זה. כל לתשובה המלאה...

א אריאל 15:01, 27 באפריל 2015
    15:01, 27 באפריל 2015
  • תפירה לאחר לידה

שלום וברכה! אני מעוניינת לדעת האם תפירה רשלנית שלאחר הלידה נחשבת כרשלנות רפואית ויש מקום...

טובי שלום, בשאלתך חסרים פרטים רבים, ובעיקר מה כוונתך במילים "תפירה רשלנית" ? האם מדובר בתפרים לאחר לידה רגילה או לאחר ניתוח קיסרי ? מה הנזק שנגרם, האם נותרו צ לתשובה המלאה...

ט טובי 22:56, 15 באפריל 2015
    22:56, 15 באפריל 2015
  • איבוד נשימה בלידה

בלידה של אשתי עם הבן שלי שהיום הוא בן 9 הבן איבד את הנשימה למשך כמה שניות יש לו הפרעות בדיבור...

צחי שלום, בשאלתך חסרים פרטים רבים, כדי שניתן יהיה להשיב עליה כראוי. בעיקר : פירוט של מהלך הלידה, האם היתה לידה רגילה, מכשירנית, או ניתוח קיסרי, מה ציון האפגר כשנולד ? הא לתשובה המלאה...

צ צחי 12:55, 7 באפריל 2015
    12:55, 7 באפריל 2015
  • האם מדובר ברשלנות?

הריון שני, בשבוע 10 החלו דימומים מאסיביים בעקבותם נצפתה המטומה סבכוריונית. התאשפזתי בשבוע 17...

אושר שלום, הואיל והארוע התרחש ממש לאחרונה, עדיין לא ברורים מספר פרטים חשובים, כמו האם היה צורך בגרידה נוספת ? אם כן, האם הוצאו חלקי שיליה נוספים ? ועוד. לאחר קבלת עדכון לתשובה המלאה...

א אושר 22:37, 5 באפריל 2015
    22:37, 5 באפריל 2015
  • שימוש בתרופה שפוגעת בעובר

בזמן שהייתי בהיריון צרכתי תרופה שהרופאה שנתנה לי את המרשם לה אמרה שבטוח לקחת אותה בזמן ההיריון....

ענת שלום, משאלתך אני מבין, שבפועל לא נגרם נזק לעובר, אם אכן כך המצב, אין עילת תביעה. אם חלילה נגרם נזק לעובר, פרטי מה הנזק ואז אוכל להשיב. כל טוב

ע ענת 09:18, 30 במרץ 2015
    09:18, 30 במרץ 2015
  • נכנסתי להיריון למרות התקן

נכנסתי להיריון עם התקן שהיה אמור למנוע את ההיריון והפלתי אחרי ששמו לי את ההתקן ונבדקתי אצל רופא...

סמדר שלום, ראשית יש לזכור כי במקרים נדירים תתכן כניסה להריון גם בנוכחות התקן תוך רחמי. עם זאת ניתן כמובן לבדוק את המקרה באופן יסודי, לרבות המידע שניתן לך, ורק לאחר מכן נ לתשובה המלאה...

ס סמדר 12:53, 23 במרץ 2015
    12:53, 23 במרץ 2015
  • רשלנות בלידה

לפני 6 שנים נולדה לנו נכדה כמה ימים לאחר הלידה אימה הבחינה שהיא לא מזיזה את יד ימין שלה כלל...

מרים שלום, בהחלט יתכן כי במקרה אותו תארת היתה רשלנות רפואית שגרמה לנזק ביד. כדי לבחון שאלה זו, צריך כמובן לבדוק ביסודיות את התיק הרפואי של הלידה והאשפוז בבית חולים, ורק לתשובה המלאה...

מ מרים 11:00, 24 בפברואר 2015
    11:00, 24 בפברואר 2015
  • מום לבבי

שלום אשתי ילדה לפני מספר חודשים תינוק שהתגלה עם מום לבבי טטרלוגיה על שם פאלוט בזמן ההריון...

יוסי שלום, מום לבבי מסוג טטרלוגיה על שם פאלוט, הוא מסוג המומים שניתן לעיתים לגלותם בבדיקת אולטרסאונד. (מספיק גם שיש חשד לבעיה לבבית ואז יש להפנות את האשה לבדיקה מקיפה יו לתשובה המלאה...

י יוסי 14:42, 10 בפברואר 2015
    14:42, 10 בפברואר 2015
  • לא עשינו בדיקות למציאת סכרת בהיריון

שלום ברצוני לבדוק אם יש מקום לתביעה על רשלנות של רופא של אשתי שלא שלח אותה לבדיקות המסת סוכר...

מנחם שלום, תביעות רשלנות רפואית, הן תביעות מורכבות הדורשות השקעה ראשונית לצורך חוות דעת רפואית וכו', לכן בד"כ קיימת כדאיות כלכלית בתביעות מסוג זה, רק כאשר נגרם לתשובה המלאה...

מ מנחם 15:35, 26 בינואר 2015
    15:35, 26 בינואר 2015
  • היריון חוץ רחמי

לפני 5 חודשים בזמן ההיריון חשתי כאבים חזקים בבטן התחתונה הגעתי לבית חולים ושם הייתי מאושפזת...

שרון שלום, משאלתך נראה כי לא נגרם נזק עקב אותו איחור באבחנה, אם אכן כך הדבר, לא נראה שיש מקום להגשת תביעה. כל טוב גיל קלופשטוק, עו"ד

ש שרון 10:31, 20 בינואר 2015
    10:31, 20 בינואר 2015
  • לידה מוקדמת

במהלך ההריון סבלתי מדימומים, חשש להיפרדות שלייה, הייתי מאושפזת במשך זמן רב באזור...

רחל שלום, בהחלט יתכן כי המקרה שאת מתארת מהווה עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.ברור שמקרה זה, חייב להיבחן בצורה יסודית, הן בשל מורכבות המקרה והן בשל הנזק שנותר לילד לתשובה המלאה...

ר רחל 00:41, 31 בדצמבר 2014
    00:41, 31 בדצמבר 2014
עמוד מתוך5