לידת ואקום - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • נטע

  נשלח ע"ינטע 11:22, 13 בספטמבר 2012

  במהלך הלידה היתה בעיה, ונאלצתי ללידת בלידת ואקום. זו היתה לידה מאוד קשה, ושמעתי את המיילדת אומרת אחר כך שאפשר היה אחרת. האם זו היתה רשלנות של הרופאים שהתעקשו ליילד אוית בלידת ואקום?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  12:52, 13 בספטמבר 2012

  נטע שלום,
  בד"כ לידה מכשירנית (ואקום, מלקחיים) היא לידה לא קלה. השאלה המרכזית היא האם כתוצאה מהלידה נגרם נזק בלתי בלתי הפיך לאם או ליילוד. אם לא נגרם נזק שכזה, אז בכל מקרה אין טעם בהגשת תביעה. אם נגרם נזק בלתי הפיך נא פרטי את סוג הנזק שנגרם, ואוכל להתייחס בצורה יותר מפורטת.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה