לידה רגילה במקום ניתוח קיסרי פגעה בילדה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • פישר

  נשלח ע"יפישר 11:57, 14 בנובמבר 2012

  שלום לעו"ד האם יש עילה לתביעה על רשלנות כאשר בחדר לידה הצוות נמנע לבצע ניתוח קיסרי למרות שהתינוקת הייתה במצוקה וגם אשתי ובגלל הלחץ הילדה הוצאה בכוח ונשברו לה הכתפיים למרות שכאמור אפשר היה למנוע את זה ולהכניס את אשתי לניתוח קיסרי. זה קרה לפני 4 שנים והילדה היום סובלת מבעיה במוטוריקה עדינה כתוצאה מפגיעה בכתפיים בלידה.

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  15:16, 14 בנובמבר 2012

  שלום רב,
  בהחלט יתכן שקיימת עילת תביעה ברשלנות רפואית במקרה זה. אם אכן התינוקת היתה במצוקה (דבר שניתן לראותו בד"כ ברישום המוניטור) שחייבה ניתוח קיסרי, והניתוח לא נעשה ועקב כך נגרם נזק כפי שמתואר, בהחלט ניתן להגיש תביעה. כמו כן כדאי לברר גם נתונים נוספים חשובים, כמו האם נעשתה הערכת משקל של היילוד לפני הלידה ועוד. יש כמובן לברר מה הנזק, האם מדובר בשיתוק ע"ש "ארב" "erb" ?
  בכל מקרה, כדאי לכם להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום, והנכם מוזמנים לפנות למשרדי, לקבלת ייעוץ נוסף.
  כל טוב
  גיל קלופשטוק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה