תביעה על רשלנות בהריון בבדיקת סקירת מערכות - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 12:04, 7 בינואר 2013

  הרופא שאשתי עשתה אצלו את מעקב ההריון פספס משהו חשוב בסקירת מערכות. עכשיו אנחנו בפני החלטה מאוד קשה אם להפיל או לא. עוד מעט כבר יהיה מאוחר. האם יש מקום לתביעה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  11:05, 8 בינואר 2013

  אמיר שלום,
  שאלתך לא ברורה מספיק. ראשית אודה אם תפרט מה בדיוק פספס הרופא שעשה את מעקב ההריון, ואיזה נזק נגרם או חלילה, עלול להיגרם כתוצאה מכך.
  שנית, ההחלטה בדבר המשך ההריון היא כמובן כבדת משקל, ואני מניח שבקשר לכך אתם מתייעצים עם הגורמים הרלוונטיים, שהם בראש ובראשונה הרופאים.
  בנסיבות אלו דומני כי השאלה האם יש מקום לתביעה נשאלת בשלב מוקדם מדי. אם תהיה מעוניין לפרט יותר כפי שבקשתי בתחילת תשובתי, אוכל כמובן להרחיב יותר. (הפירוט יכול כמובן להיעשות גם באמצעות פניה ליעוץ אישי, או בטלפון למשרדי).
  כל טוב
  גיל קלופשטוק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה