תביעה על רשלנות בלידה - המיילדת עשתה חתך של חיץ ומאז יש לי כאבים באותו אזור - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 09:31, 8 בינואר 2013

  ילדתי לפני 3 שבועות בת בכורה. הגעתי לחדר לידה עם פתיחה 5 ומהרו לזרז את הלידה. בהמשך המיילדת היתה צריכה לעשות חתך של החיץ ומאז יש לי כאבים חזקים באזור ואני גם לא בטוהחה שה היה הכרחי מה שהיא עשתה. האם אפשר לתבוע?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  11:13, 8 בינואר 2013

  שירה שלום,
  נוסח השאלה מעט לא ברור. את כותבת "בהמשך המיילדת היתה צריכה לעשות חתך של החיץ", מה הכוונה היתה צריכה, האם בוצע החתך בחיץ והוא זה שגורם את הכאבים או שמקור הכאבים אחר ?
  באופן עקרוני, חתך של החיץ (אפיזיוטומיה) נעשה בכדי למנוע קרעים נרחבים וקשים יותר, על כן בעצם ביצוע החתך עצמו אם הוא נעשה כראוי ובהתאם לכללים אין בד"כ משום רשלנות. כמובן שצריך לבדוק כל מקרה לגופו, ובכלל זה גם לברר האם נגרם נזק משמעותי.
  כל טוב
  גיל קלופשטוק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה