לחץ מסיבי של רופאים לבצע פרוצדורה רפואית במהלך הלידה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • לילך

  נשלח ע"ילילך 11:30, 8 בינואר 2013

  שלום רב, הגעתי לבית חולים עם צירים סדירים לאחר יומיים של צירים בבית. במיון נשים בדקה רופאה וקבעה שאין פתיחה מספקת ויש לבצע זירוז. סירבתי כי אני אחרי ניתוח קיסרי ויש חשש לקרע ברחם. ביקשתי להשאר בהשגחה במחלקה כי אני יודעת שהלידה יכולה להתפתח פתאום בבת אחת ואני נמצאת במצב רגיש (גם עם סכרת הריון ולא לקחתי אנסולין)- מצב המצריך מעקב אחרי דופק העובר ואחרי הלידה יש לבדוק מיד את התינוק ולודא שהוא לא במצב של היפו. מה גם שנסיעה ממקום מגורי לבית החולים שבו בחרתי ללדת כרוכה בעומס תנועה רב בשעות מסוימות ויכולה לגרום לי להיות במצב מסוכן אם הלידה תתקדם במהירות ואני לא אספיק להגיע לבית החולים. לידה בבית מחוסר ברירה במצבי מסכנת אותי ואת התינוק . הרופאה סירבה לאשפז אותי למרות שהיו לי צירים סדירים. היא אמרה- "או זירוז או הביתה". נתנה לי לחתום בצהריים על טופס ויתור. וכתבה שסירבתי לזירוז. בנס הכל נגמר בצורה טובה- חזרתי בלילה ( לא בשעות העומס ) ונכנסתי לחדר לידה.. לאחר מכן באתי להתלונן למנהל המחלקה והתברר שהיא שינתה מה שרשום בטופס הויתור וכתבה שסירבתי לאשפוז ולא לזירוז. מה ניתן לעשות במקרה כזה?? האם לפי החוק הם בכלל מחוייבים לאשפז אותי במצב כזה למעקב רפואי מבלי לבצע כל פרוצדורה רפואית? האם זה חוקי להתנות אשפוז בהסכמה לקבל את הטיפול שאותו הם מציעים, למרות שברור לכל שמצבי מצריך השגחה רפואית בכל מקרה? כמו כן שבוע לפני כן באתי להבדק בבית החולים ואותה רופאה הושיבה אותי בדלפק בחדר מיון ממול דלפק האחיות והתחילה בתחקור עבר רפואי מול עינם הבוחנות של נשים ובעליהם שבאים לחדר המיון. - כמה לידות עברתי ניתוחים בעבר מחלות וכו'.. כשהערתי לה שזה נוגד את זכות פרטיות החולה היא אמרה שאני צודקת במאה אחוז אבל אין להם מספיק חדרים כרגע ואין מה לעשות... פתאום כשהיה צריך לבצע בדיקה רפואית היא מצאה מהר מאוד חדר ריק... אין לי הוכחות מלבד אולי אחיות שהיו שם ואני בספק אם הם יסכימו לשתף פעולה עימי. למי אפשר להתלונן במצב כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  11:46, 8 בינואר 2013

  לילך שלום,
  העובדה החשובה בשאלתך, היא שבסופו של דבר הכל נגמר בצורה טובה, כפי שכתבת. כיוון שכך, והואיל ולא נגרם נזק לצמיתות (תודה לאל) הרי שאין עילת תביעה ברשלנות רפואית.
  בנוגע ליחס הלא ראוי שקבלת, את יכולה להתלונן בפני מספר גורמים, לרבות פניה למנהל בית החולים, למשרד הבריאות וכו.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה