תביעת קופת חולים כללית ואת הרופא שגרם לי להפלה ולנזק נפשי - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 15:53, 3 בפברואר 2013

  אני בת 29 בריאה לאחר שני לידות . לפני כשבועיים פניתי למיון נשים בכללית עם דימומים קלים הרופא החליט מבלי לבדוק קודם עם אני בהריון לתת לי מירשם לכדורי מטרג׳ין כדור שמנקה את הרחם לאחר הפלה או לידה . לקחתי תכדורים בתמימות בידיע שרופא במיון נשים נתן לי. והזמנתי תור לרופא נשים שלי נתן לי לעשות בדיקות דם להריון יצא חיובי אבל הדגיש שיש חשש שההריון לא ישמר עקב הכדורים שנתו לי הרופא במיון . אכן עשיתי לאחר מספר ימים בדיקת דם שהראתה שההריון יורד ואכן הפלה . האם אני יכולה לתבוע תכללית ואת הרופא שגרם לי לנזק נפשית וגרם להפלה שלא ברצוני ? ומה סכום שאני יכולה לדרוש על הנזק שגרם ״ האידיוט ״ ?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  12:05, 5 בפברואר 2013

  לירון שלום,

  התרופה מטרג'ין מיועדת לטיפול בדימום ברחם, ואכן על פניו קיימת בעייתיות רבה לתת תרופה זו למטופלת הנמצאת בהריון. הבסיס לכל תביעת רשלנות רפואית היא חוות דעת של רופא מומחה אשר צריך לבדוק את המסמכים הרפואיים ולתת חוות דעת המתייחסת הן לרשלנות, והן לקשר הסיבתי שבין נטילת התרופה להפלה שנגרמה.
  סכומי הפיצוי בגין אובדן עובר עקב רשלנות רפואית הינם בסדרי גודל של מאות אלפי ש"ח, אולם דומני כי מוקדם מוקדם לדבר על הפיצוי שכן קודם לכך יש להוכיח את הרשלנות, כאמור לעיל.
  עצית לך לפנות לעו"ד מומחה בתחום הרשלנות הרפואית, על מנת שיבחן את המקרה בעזרת מומחה רפואי, ובמידת הצורך יגיש תביעה.
  כל טוב
  עו"ד גיל קלופשטוק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה