גרידה כפולה השאירה טראומה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • אילאיל

  נשלח ע"יאילאיל 12:04, 14 במרץ 2013

  שלום, נאלצתי לעבור גרידה אחרי שבגיל 12 שבועות לעובר לא היה דופק. לצערי הגרידה לא נעשתה כראוי בגלל שיירים של ההיריון שנשארו ולכן נאלצתי לעבור גרידה נוספת. זה היה היריון ראשון שלי והשאיר לי טראומה. האם ייתכן שזה קרה בגלל רשלנות ואוכל לתבוע?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  18:04, 18 במרץ 2013

  אילאיל שלום,

  קורה לעיתים שלאחר גרידה נשאר חומר הריוני ברחם, דבר המצריך לעיתים ביצוע גרידה חוזרת על כל הסבל הכרוך בכך. לעיתים מדובר ברשלנות ולעיתים לא, הדבר תלוי בנסיבותיו של כל מקרה, הצריכות להיבדק ע"י רופא מומחה. שאלה אחרת היא, האם קיימת כדאיות כלכלית בתביעה שכזו, שכן תביעות רשלנות רפואית הינן מורכבות בד"כ, ועל כן בדרך כלל קיימת כדאיות כלכלית לתביעה רק כאשר נגרם נזק משמעותי (גופני או נפשי) קבוע.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה