אבחון שגוי בבדיקות בהיריון ראשון - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 09:53, 29 באוגוסט 2013

  שלום גיל כשהייתי בשבוע ה-10 להיריון הראשון שלי היו לי כאבי בטן נוראיים עשו לי בדיקות בבית חולים ולא מצאו סיבה נתנו לי כדורים להרגעה ושחררו אותי הביתה. בבית הכאבים חזרו חזרתי לבית חולים רופא אחר שבדק אותי מצא שההיריון הוא היריון מחוץ לרחם ואז הייתי צריכה לעבור ניתוח ואיבדתי את העובר. אני כל הזמן חושבת מה היה קורה אם היו מאבחנים בפעם הראשונה שהייתי בבית חולים האם ניתן היה למנוע ממני את הסבל שעברתי אם היו עושים בדיקות מקיפות יותר האם אתה מעריך להגיש תביעה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  19:59, 3 בספטמבר 2013

  גלית שלום,
  יתכן ואם היו מאבחנים את ההריון מחוץ לרחם בשלב מוקדם יותר, ניתן היה לטפל באופן אחר ולחסוך ממך את הניתוח. (אובדן העובר היה נגרם בכל מקרה הואיל וההריון היה מחוץ לרחם). יתכן גם שחוסר האבחון בביה"ח הראשון מהווה בעצם רשלנות, דבר זה צריך להיבדק ע"י מומחה רפואי כמובן. יש לבחון גם את הכדאיות הכלכלית בהגשת התביעה, שכן בד"כ אם לא מדובר בנזק משמעותי שנגרם עקב הרשלנות, הרי שיתכן ולא כדאי להתחיל בהליכי תביעה.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה