לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רויטל

שיתוק מוחין ורשלנות בלידה

בתי נולדה לפני שנתיים, ואובחנה כסובלת משיתוק מוחין. הלידה זכורה לי כארוכה וקשה, אבל אינני יודעת האם במהלך הלידה היתה רשלנות כל שהיא של הצוות הרפואי. הרבה קרובים וחברים מציעים לי לגשת לעו"ד כדי לבדוק האם ניתן לתבוע, ואני מתלבטת. ע"פ מה קובעים אם היתה רשלנות ? האם יש מקום לתביעה במקרה שילד נולד וסובל משיתוק מוחין ? רויטל

item.Author מנהל הפורום גיל קלופשטוק, עו"ד

רויטל שלום, בכל מקרה בו נולד תינוק הסובל משיתוק מוחין , יש מקום לבדוק את המקרה ביסודיות רבה, בכדי לברר האם קיימת עילת תביעה ברשלנות רפואית. שכן במידה וקיימת עילת תביעה, הדבר עשוי להביא פיצוי כספי גבוה ( במיליוני ש"ח ) דבר המסייע כמובן בגידולו של ילד הסובל משיתוק מוחין ובהבטחת עתידו. כדי לברר שאלה זו, על עוה"ד לאסוף תחילה את החומר הרפואי ולבודקו ביסודיות, ביחד עם מומחים רפואיים, בד"כ מתחום הגניקולוגיה והנוירולוגיה. יש לבדוק כיצד התנהלה הלידה, את רישומי המוניטור, האם היו סימני מצוקה שחייבו למשל ניתוח קיסרי ועוד. כמו כן יש לבדוק את שאלת הקשר הסיבתי, וגם לצורך כך יש לבדוק מדדים רפואיים שונים - כמו ציון האפגר, רמת ה ph שנמדדה ועוד. סיכומו של דבר, בכל מקרה בו נולד תינוק הסובל משיתוק מוחין, מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד העוסק ברשלנות רפואית, בכדי שיבדוק האם קיימת עילת תביעה ברשלנות רפואית. כל טוב עו"ד גיל קלופשטוק

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום רשלנות רפואית בהריון ולידה