שיתוק מוחין ורשלנות בלידה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • רויטל

  נשלח ע"ירויטל 19:01, 4 בנובמבר 2013

  בתי נולדה לפני שנתיים, ואובחנה כסובלת משיתוק מוחין. הלידה זכורה לי כארוכה וקשה, אבל אינני יודעת האם במהלך הלידה היתה רשלנות כל שהיא של הצוות הרפואי. הרבה קרובים וחברים מציעים לי לגשת לעו"ד כדי לבדוק האם ניתן לתבוע, ואני מתלבטת. ע"פ מה קובעים אם היתה רשלנות ? האם יש מקום לתביעה במקרה שילד נולד וסובל משיתוק מוחין ? רויטל

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  20:07, 4 בנובמבר 2013

  רויטל שלום,
  בכל מקרה בו נולד תינוק הסובל משיתוק מוחין , יש מקום לבדוק את המקרה ביסודיות רבה, בכדי לברר האם קיימת עילת תביעה ברשלנות רפואית. שכן במידה וקיימת עילת תביעה, הדבר עשוי להביא פיצוי כספי גבוה ( במיליוני ש"ח ) דבר המסייע כמובן בגידולו של ילד הסובל משיתוק מוחין ובהבטחת עתידו. כדי לברר שאלה זו, על עוה"ד לאסוף תחילה את החומר הרפואי ולבודקו ביסודיות, ביחד עם מומחים רפואיים, בד"כ מתחום הגניקולוגיה והנוירולוגיה. יש לבדוק כיצד התנהלה הלידה, את רישומי המוניטור, האם היו סימני מצוקה שחייבו למשל ניתוח קיסרי ועוד. כמו כן יש לבדוק את שאלת הקשר הסיבתי, וגם לצורך כך יש לבדוק מדדים רפואיים שונים - כמו ציון האפגר, רמת ה ph שנמדדה ועוד.
  סיכומו של דבר, בכל מקרה בו נולד תינוק הסובל משיתוק מוחין, מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד העוסק ברשלנות רפואית, בכדי שיבדוק האם קיימת עילת תביעה ברשלנות רפואית.
  כל טוב
  עו"ד גיל קלופשטוק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה