בדיקות הריון - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • נתלי

  נשלח ע"ינתלי 16:21, 28 בנובמבר 2013

  שלום, כמה זמן אחרי הלידה ניתן לתבוע רשלנות רפואית? בעבר נאמר לי שזה 7 שנים מיום הגעת הנולד לבגרות, כלומר 18+7. אשמח לתשובה

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  20:06, 8 בדצמבר 2013

  נתלי שלום,
  התשובה לשאלתך מורכבת למדי, ועל כן במסגרת פורום זה אתן את העקרונות הכלליים בלבד, כאשר היישום צריך להתבצע על כל מקרה בפני עצמו. בעיקרון כאשר הילוד תובע בגין רשלנות רפואית, תקופת ההתיישנות הינה 7 שנים מהיום שבו מלאו לילוד 18, היינו למעשה עד גיל 25. אבל, יש כאן חריג משמעותי שחשוב לשים אליו לב, כאשר מדובר בתביעות מסוג "הולדה בעוולה" (למשל תביעות מסוג של אי גילוי מומים באולטרסאונד וכו'), הרי שע"פ פסה"ד של בימ"ש העליון בעניין "המר", שניתן לפני כשנה וחצי, עילת התביעה בתביעות הנ"ל היא של ההורים ולא של היילוד, וקביעה זו עלולה לגרום לכך שתקופת ההתיישנות בת 7 השנים תתחיל להיספר מהמועד בו נגרם הנזק או מהמועד בו נודע על הנזק. כאמור, הנושא מורכב וטרם הוכרע סופית בפסיקה, ועל כן מומלץ לדון בכל מקרה לגופו.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה