קרע בנרתיק - האם היה אפשר לשלול היפרדות שליה בבדיקת אולטרה סאונד רגילה? - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • שירן

  נשלח ע"ישירן 18:44, 22 בדצמבר 2013

  ילדתי בלידה רגילה עם אפידורל לפני שבעה חודשים. כשהגעתי לבית החולים עם צירים ( וזאת שכמה שעות לפני כן הייתי במרפאה לבדיקת היריון עודף שבבדיקה ככול הנראה הרופאה עשתה לי סטריפינג מה שהתחיל את הצירים )בבדיקה נרתיקית גילו דימום שאופייני כשעושים סטריפינג והוחלט על זירוז לידה מחשש להיפרדות שליה כשאמרתי שאני רוצה ללדת לידה טבעית הודיעו לי בשלילה מחשש להיפרדות שליה למרות שכמה ימים לפני כן באותו בית החולים הציעו לי לבצע סטריפיניג וסרבתי כי רציתי ללדת בלידה טבעית אך אמרו שאפשר ללדת טבעי גם אחרי סטריפינג. האם היה אפשר לשלול היפרדות שליה בבדיקת אולטרה סאונד רגילה? כמה שעות לאחר שהחלו את תהליך הזירוז ושאני מרותקת למיטה ביקשתי אפידורל. בלידה עצמה כבר לא הייתי מחוברת לאפידורל אבל לא הרגשתי הרבה את הגוף שלי ולחצתי מבלי להרגיש כמה לחץ אני מפעילה על אזור החיץ וזאת לאחר שרציתי ללדת טבעי בשביל להרגיש. המיילדת עצמה בלידה לא ממש טרחה להדריך אותי בלחיצות ביקשתי לא לבצע חתך מהנחה שעדיף קרע ולא חתך שיתארך לקרע. וחוץ מלשפוך שמן באזור החיץ המיילדת לא ממש עשתה דבר בשביל לעזור לי להימנע מקרעים נרחבים אפילו לא תיקשרה איתי לגביי מצב החיץ מה שיצר אצלי מצב שחשבתי שהכול בסדר ואין חשש לקרע גדול. רק לאחר הלידה תינוק בהיקף ראש של 36 ס"מ הבנתי שנוצר קרע שהגיע ממש עד פי הטבעת . אם הייתי יודעת שיוצר קרע כזה הייתי שוקלת ניתוח קיסרי או מנסה להימנע מהקרע בלחיצות מבוקרות יותר או קומפרסים של מים מה שמיילדת בבית חולים אמורה לדעת

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  12:52, 24 בדצמבר 2013

  שירן שלום,
  בהחלט יתכן שהיתה רשלנות רפואית במקרה שתארת. לצורך כך יש להזמין את התיק הרפואי, ולהפנותו לרופא מומחה על מנת שיחווה דעתו בעניין. עם זאת אציין שדווקא ההחלטה לבצע זירוז של הלידה נראית סבירה, כדי למנוע גרימת נזק ליילוד. הרשלנות , אם היתה כזו, יתכן והיתה בכך שהיתה אינדיקציה לקיסרי ולמרות זאת לא בוצע הניתוח וכו. מכל מקום, יש לבדוק ביסודיות את התיק הרפואי על מנת לברר האם קיימת עילת תביעה במקרה זה.
  כל טוב
  גיל קלופשטוק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה