ניתוח קיסרי ללא הרדמה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • חנה

  נשלח ע"יחנה 21:44, 22 בדצמבר 2013

  שלום וברכה! לפני כשנתיים ילדתי את בני הבכור. לאחר 23 שעות בחדר לידה, הועברתי לניתוח חירום לאחר ירידה מאד חדה בדופק. אציין כי הלידה התחילה בירידת מים מקוניאליים ולאורך כל השעות הללו היו כמה ירידות בדופק כך שמדי פעם המיילדות הכינו אותי לכך שייתכן ויאלצו לנתח. הייתי עם אפידורל כבר מהשעות הראשונות כאשר הפעם האחרונה שמרדים הזריק לי היתה כ6 שעות לפני הניתוח. כאשר העבירו אותי לחדר הניתוח (אני לא יודעת אם מיותר לציין - לא החתימו אותי על טופס הסכמה...) והמנתחת התחילה לחתוך, אמרתי לה שאני מרגישה . נאמר לי: את מרגישה או שכואב לך? כי תרגישי לחץ מסויים אך לא תרגישי כאב... לא כל כך ידעתי מה לענות כמובן, לא ידעתי להבדיל. לאחר החתך, ברגע שהחלה "לפתוח" ,כאב לי כמו שלא כאב לי בחיים. צרחתי כמו חיה פצועה במשך 7 דקות של הניתוח, בזמן שהמרדים עומד מעלי ומלטף לי את הראש.. (שיטת הרדמה חדשנית??). הרגשתי הכל וכאב לי מאד מאד, בעלי שהיה בחוץ לא האמין שזו אני, הוא אמר שזה היה מזעזע... האם יש כאן עילה לתביעה? בתודה על תשובתך, חנה.

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  12:39, 24 בדצמבר 2013

  חנה שלום,
  התופעה שאותה את מתארת, הרדמה שאינה "פועלת" כראוי, הינה תופעה מוכרת למרבה הצער. לפני בירור השאלה האם היתה כאן רשלנות רפואית, צריך לשאול האם קיימת כדאיות כלכלית בתביעה שכזו. שכן, מבלי לזלזל חלילה בסבל הרב שנגרם לך, תביעות רשלנות רפואית הינן תביעות מורכבות אשר מצריכות גם השקעה כספית ראשונית עבור חוות דעת, ועל כן בד"כ אם לא נגרמה נכות לצמיתות, ספק רב אם יש כדאיות כלכלית בתביעה.
  כל טוב
  עו"ד גיל קלופשטוק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה