תינוק נולד עם איחור התפתחותי חמור עקב אבחון קרניוטוזיס מס' ימים בלבד לפני הלידה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • עיסא

  נשלח ע"יעיסא 07:05, 3 בפברואר 2014

  שלום רב,ור, אנו זוג צעיר בחודש חמישי להריון אובחנה האישה בבדיקת סקירת מערכות שמי שפיר אצלה מעל הממוצע ועל כך צריכה לעבור סדרת בדיקות במסגרת בי"ח. ניגשנו לבי"ח ועשינו בדיקת מי שפיר ובדיקת FISH ששתיהן העידו על הריון תקין. המשכנו במעקב בבי"ח אחר ובמשך כל הבדיקות התוצאות היו תקינות ובסדר גם בלידה אמרו שהכל תקין. אך להפתעתנו כעבור כמה ימים מהלידה אבחנו משהו לא תקין וסימטרי בפני התינוק וניגשנו ישירות לרופא ילדים שהמליץ על ייעוץ נוירוכירורג ונתן את האבחנה של קרניוטוזיס שזו סגירה מוקדמת ועל רקע זה היה איחור התפתחותי חמור ביותר היום הילד בן חמש נמצא במעון טיפולי אינו עצמאי כלל אינו מדבר ועוד לא נגמל מחיתולים אנא ייעוצכם בברכה

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  21:18, 3 בפברואר 2014

  עיסא שלום,
  בהחלט יתכן שקיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית במקרה זה. ריבוי מי שפיר, יכול להעיד לעיתים על מומים שונים. צריך כמובן לבדוק גם את התוצאות המלאות של בדיקת מי השפיר ושאר הבדיקות שנערכו בעת ההריון. מומלץ מאוד לפנות לעו"ד המתמחה ברשלנות רפואית, על מנת שיבחן ביסודיות את פרטי המקרה.
  כל טוב
  עו"ד גיל קלופשטוק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה