פנקריאטיטיס ולחץ דם גבוה הובילו לרעלת היריון בגלל שלא ביצעו בדיקת שומנים בדם במהלך ההיריון - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • ליאורה

  נשלח ע"יליאורה 17:40, 5 באפריל 2014

  שלום רב, בחודש ינואר ילדתי את בתי בבית חולים תה"ש. תאריך הלידה המשוער היה צריך להיות ב-18.2.2014 אך הגעתי למיון עם כאבים בצד שנבעו מפנקריאטיטיס ולחץ דם גבוה שהוביל לרעלת הריון ולכן הוכנסתי לניתוח קיסרי חירום שלאחריו אושפזתי במחלקת טיפול נמרץ למשך 3 ימים שבהם עשו לי גם דיאליזה בגלל הפנקריאטיטיס. במהלך כל ההריון ביצעתי אינספור בדיקות בגלל שלבת שלי איבחנו בעיה אורתופדית ועל מנת לשלול פגמים גנטיים נוספים, נשלחתי לאינספור בדיקות שאת רובן ביצעתי בבית חולים שניידר. את הבדיקה החשובה מכל כנראה שלא ביצעו והיא שומנים בדם, אחרת היו עולים על הפנקריאטיטיס בזמן ומונעים את זה. דבר נוסף, בכל ביקור אצל הרופא שלי האחיות שלקחו לי מדדים (לחץ דם, משקל, חלבון בשתן), תמיד לחץ הדם היה גבוה והן פשוט היו אומרות לי לנוח ומחליפות את השרוולון של המכשיר עד שלחץ הדם היה יורד לערכים נורמליים ואז היו מדווחות על הערכים התקינים, אולם לחץ דם גבוה הוא אינדיקציה לרעלת הריון שבוודאי הייתה נמנעת אילולא ערכי לחץ הדם הגבוהים היו מדווחים לרופא בזמן. האם להערכתך הגסה יש פה מקום לתביעה? חשוב לי לציין שאפילו הרופאים בבית החולים נדהמו מהערכים שנמצאו אצלי בדם כשהגעתי למיון ואף הם לא הבינו איך הגעתי למצב כזה של סכנת חיים ובזמן שהותי בבית החולים הרופא שלי התקשר לומר לי שהוא ראה לפי הבדיקות שתן האחרונות שלי שיש לי דלקת בשתן וכשסיפרתי לו שכבר ילדתי ובאיזה מצב אני הוא היה מזועזע וביקש שאגיע למרפאה... עד היום עדיין לא ניגשתי אליו. אודה לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  14:05, 8 באפריל 2014

  שלום ליאורה, לצורך מתן תשובה לשאלתך, יש לברר נתון נוסף והוא האם כתוצאה מארועים שתארת נגרם נזק לצמיתות ? לאחר שתשיבי על שאלתי הנ"ל, אוכל להשיב כראוי על שאלתך. כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה