יש עילה לרשלנות רפואית, הם התינוק נולד מסיבוך לידה והתגלה שיש לו שיתוק מוחין קל? - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • שאול

  נשלח ע"ישאול 14:26, 14 במאי 2014

  לפני 5 שנים, ילדתי את הבן השני בבית חולים שלא אומר את שמו, במהלך הלידה הייתה סיבוך ובני הבכור נולד בצורה לא תקינה, בשל כך גיליתי לאחר כמה חודשים, שבני סובל משיתוק מוחין קל, השרירים שלו לא מתפקדים היטב וגם הליכה שלו לא יציבה. מבדיקות רפואיות שעשו, גילו שיש לו שיתוק מוחין קל, מתוצאה בסיבוך בלידה. האם יש פה עילה לרשלנות רפואית, היא ניתן לדרוש צו לבדיקת תיק רפואי שהרופא רשם בבית החולים? ולראות מה קרה בעצם בלידה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  18:08, 14 במאי 2014

  שאול שלום,
  בכל מקרה של ילוד שסובל משיתוק מוחין, כדאי לבדוק היטב את התיק הרפואי ואת מהלך הלידה. לעיתים סיבוך בלידה עלול לגרום לשיתוק מוחין, ולעיתים אותו סיבוך נגרם עקב רשלנות רפואית. מומלץ בהחלט כי תפנה לעו"ד על מנת שיזמין את התיק הרפואי המלא בכדי לבדוק האם קיימת עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בעניין זה. אשמח כמובן לעזור .
  כל טוב
  עו"ד גיל קלופשטוק
  טל. משרד : 09-8330033
  טל נייד : 052-8237030

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה