פעמיים עברתי הפלה טבעית בשלב ראשוני של ההיריון ובבדיקות התברר שיש לי מחיצה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • אירה

  נשלח ע"יאירה 21:15, 25 במאי 2014

  שלום, אני בת 26, לפני שנכנסתי להריון הראשון ביצעתי בדיקה בדיקה במרפאה כולל בדיקת אולטרסאונד לבדוק האם אני יכולה להיכנס להריון והתשובה הייתה חיובית. נכנסתי להריון ועברתי הפלה טבעית. כשחזרתי לרופאה שאלתי אותה האם היו לי בעיות והאם אפשר להיות מטופלת במחלקת הפלות. הרופאה אמרה שהכל בסדר ואמרה לי להיכנס שוב להריון. כשנכנסתי להריון בפעם השניה שוב עברתי הפלה בשלב מוקדם מאוד של ההריון כתוצאה מכך עברתי בדיקות בבית החולים והרופא אמר חד משמעית שיש לי מחיצה. עברתי כבר ניתוח להסרת המחיצה אך כרגע אני מעוניינת לתבוע את הרופאה שלא מצאה את המחיצה לפני ההריון. האם יש לי עילה לתביעה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  10:49, 29 במאי 2014

  אירה שלום,
  הימצאות מחיצה ברחם הינה מום שכיח יחסית, ואכן מום זה מגביר במידה נכרת את הסיכון להפלות. כדי לדעת האם בכך שהרופאים המטפלים לא גילו מום זה יש רשלנות - יש לבדוק באופן יסודי את התיק הרפואי, לבדוק אלו בדיקות בדיוק נעשו ומה היו תוצאות הבדיקות הנ"ל, בדיקה שכזו צריכה להערך כמובן ע"י עו"ד המתמחה ברשלנות רפואית בשיתוף עם רופא גניקולוג.
  כל טוב
  נירה שלום,
  המקרה שאת מתארת, היינו הישארות חלקי שליה לאחר הוצאת שליה, הינו נפוץ מאוד למרבה הצער. לעיתים המקרה נובע מרשלנות רפואית אך לא תמיד. כדי לקבוע האם מדובר ברשלנות רפואית - יש לבדוק את פרטי המקרה והחומר הרפואי ביסודיות. שאלה אחרת היא שאלת הכדאיות הכלכלית בתביעה מעין זו. בד"כ במקרים אלו לא נגרם נזק לצמיתות, והנזק למעשה הוא בשל הצורך לעבור גרידה וכו, להוצאת חלקי השליה שנותרו, היינו נזק שעיקרו כאב וסבל. בשל המורכבות של תביעת רשלנות רפואית, ספק אם קיימת כדאיות כלכלית בתביעה מסוג זה. (אציין במאמר מוסגר כי בשל שאלת הכדאיות הכלכלית בתביעות מסוג זה, אני אישית נוטה כיום שלא לקבל תיקים כאלה ככל שלא נותר נזק לצמיתות, אולם יש עורכי דין הסבורים אחרת ואני מניח שישמחו לבדוק תיק זה, ובמידת הצורך לטפל בו).
  כל טוב
  עו"ד גיל קלופשטוק
  טל. משרד : 09-8330033
  טל נייד : 052-8237030

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה