אי גילוי מוקדם של רעלת הריון - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • לי

  נשלח ע"ילי 18:53, 6 באוגוסט 2014

  שלום רציתי לברר לגבי רשלנות רפואית אי גילוי מוקדם של רעלת הריון במהלך הריון ביצעתי סקירת מאוחרת הרופא טען שקצב הגדילה של עובר קטן בשבועיים ולא ניתן לזהות את מין העובר וכו' ונשלחתי לבירור בבית חולים למיון לאחר המתנה של שלוש שעות בדקו לי לחץ דם 132/80 דופק עוברי ובדיקת שתן עם סטיק וטענו למה הגעתי בכלל שאין צורך בבירור יש לציין שלאחר 3 שבועות התאשפזתי בבית חולים אחר לאחר בירור מעמיק במחלקה לסיכון גבוהה גילו רעלת הריון חמורה שגרמה להיפרדות שליה וניתוח קיסרי והעובר נולד פג ונפטר לאחר חמישה ימים. ושאלתי האם ניתן לתבוע את בית חולים שסירב לאשפז אותי ולעשות לי בירור לפי הפנייה מקופת חולים מבדיקת דם פשוטה יכלו לגלות ולהשאיר אותי להשגחה זו רשלנות רפואית????

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  21:21, 7 באוגוסט 2014

  לי שלום,
  בהחלט יתכן שמדובר ברשלנות רפואית. צריך להזמין את התיק הרפואי מבית החולים, לבדוק את מכלול הבדיקות שנעשו לך, מה היו תוצאותיהן של אותן בדיקות ורק אז ניתן יהיה לגבש עמדה סופית בשאלה זו, כמובן בעזרת מומחה רפואי שאליו יפנה עוה"ד את החומר הרלוונטי.
  כל טוב
  גיל קלופשטוק, עו"ד
  טל. משרד 09-8330033
  טל. נייד 052-8237030

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה