כל ההיריון למרות הבדיקות הנדרשות לא התגלה מום בלב טטרלוגיה ע"ש פאלוט אצל התינוק - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 14:42, 10 בפברואר 2015

  שלום אשתי ילדה לפני מספר חודשים תינוק שהתגלה עם מום לבבי טטרלוגיה על שם פאלוט בזמן ההריון אשתי ביצע את כל הבדיקות הנדרשות ולא התגלה כלום לגבי המום. אחרי הלידה כל אח/ות רופא/ה שאל אותנו אם ביצענו את כל הבדיקות ושענינו כן אז הודיעו לנו שכזה מום רואים בבדיקות בזמן הריון אנחנו נמצאים במעקב רפואי חודשי ואחרי הניתוח המעקב עדין ימשיך בתדירות יותר נמוכה האם יש עילה לתביעה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  11:58, 15 בפברואר 2015

  יוסי שלום,
  מום לבבי מסוג טטרלוגיה על שם פאלוט, הוא מסוג המומים שניתן לעיתים לגלותם בבדיקת אולטרסאונד. (מספיק גם שיש חשד לבעיה לבבית ואז יש להפנות את האשה לבדיקה מקיפה יותר כגון אקו לב עובר וכו). לפיכך בהחלט יתכן שהיתה רשלנות בכך שהמום לא זוהה בבדיקות שנערכו בהריון. עם זאת, כדי לדעת אם קיימת עילת תביעה יש צורך בנתונים נוספים, לרבות בירור מצבו של הילד כיום ובעתיד.
  כל טוב והרבה בריאות
  גיל קלופשטוק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה