נזק לרחם ברשלנות בניתוח קיסרי - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • רינת

  נשלח ע"ירינת 05:31, 28 באוגוסט 2012

  חברה שלי עברה ניתוח קיסרי רשלני. נגרם לה נזק לרחם ובכלל לא בטוחה שהיה צורך לבניתוח קיסרי. מדובר בבית חולים בדרום הארץ. האם יש סיכוי לתביעה?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  19:11, 30 באוגוסט 2012

  שלום רינת,
  התשובה לשאלתך תלויה כמובן בנתונים של המקרה הספיציפי עליו את שואלת. אם אכן היתה רשלנות בניתוח הקיסרי, בין אם מדובר ברשלנות במהלך הניתוח עצמו, ובין אם רשלנות בהחלטה על הניתוח, כלומר שמלכתחילה לא היה מקום לניתוח קיסרי, אז כמובן שיש סיכוי לתביעה.
  חשוב להוסיף ולומר שקיימת כדאיות בהגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, רק אם מדובר בנזק משמעותי שנגרם בעקבות הרשלנות, לכן חשוב גם לברר מה בדיוק הנזק שנגרם לרחם, רק לשם הדוגמא, אציין ואומר שאם מדובר בנזק לרחם במידה כזו שחברתך לא תוכל ללדת בעתיד, אז ודאי שמדובר בנזק משמעותי המצדיק הגשת תביעה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה