רשלנות רפואית של רופאת הנשים במהלך ההריון? - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • אריאל

  נשלח ע"יאריאל 15:01, 27 באפריל 2015

  שלום רב, לפי כ-3 שבועות לאשתי היו צירים מוקדמים, היא נשלחה לבי"ח, התאשפה לילה ושוחררה לאחר טיפול מאסיבי של נוזלים וכדורים. נאמר לה לקבוע פגישה תוך מס' ימים הם הרופאת נשים שלה להמשך מעקב (ולבדוק אפשרות של שמירת הריון), בשיחה עם הרופאת נשים- הרופאה דחתה את רצונה בטענה- שאין צורך, שגם ככה מתוכננת להם פגישה כ-3 שבועות מאוחר יותר, וכך לא התקיימה פגישה, על אף המלצת ביה"ח. כעבור שבוע, אותו סיפור, כאבים חזקים- הלכנו מיד לרופאה לבדיקה ללא תור- והרופאה הגיבה בצעקות שזה לא מקובל ואין סיכוי שתבדוק אותנו וכו', מיד נסענו לבי"ח, נוזלים וכו'. היום, עוד פעם כאבים וכו', את הרופאה א"א להשיג, המעסיק של אשתי (שקשור לעולם הרפואה) אמר לה חד משמעית לדבר עם הרופאת נשים לצורך שמירת הריון- אך הרופאה כרגיל- אין קול ואין עונה. מה ניתן לעשות כנגד רופאה זו?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  12:29, 28 באפריל 2015

  אריאל שלום,
  שאלתך אינה נוגעת לתחום הרשלנות הרפואית, אלא ליחס לא נאות של רופאה כלפי מטופלת. ניתן לפעול במגוון דרכים למניעת יחס שכזה, ואולם אין זה מעניינו של פורום זה.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה