בדיקה לעילה לתביעה על חוסר באבחון במהלך 16 טיפולי IVF לא נמצא שאני חולת אנדומטריוזיס ועברתי טיפולים מיותרים וסבל רב שבסופם נקבע שאני חולת אפילפסיה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
  • אילנית

נשלח ע"יאילנית 18:53, 7 במאי 2015

אנחנו זוג שעבר במהלך 8 שנים 16 טיפולי ivf מלאים ללא הצלחה כאשר לאחר הטיפול האחרון חליתי באפילפסיה רב מוקדית לאחר בירורים עם הנוירולוג לא נמצאה סיבה להתקפים נשלחתי לסיטי גוף שם הופיעה ציסטה משמעותית של 7 ס"מ פניתי לרופא מומחה לטיפול בציסטות הוא אבחן אותי כחולה באנדומטריוזיס וקבע לי ניתוח דחוף במהלך הניתוח הוסר הציסטה וחצוצרה ושחלה אחת ובהמשך טיפול לאחר חודש מהניתוח קבלתי זריקה מעכבת ל3 חודשים שבמהלחה לא היו שום התקפים אפילפסים ונוצר חשש לאנדו מוחי שגרם להתקפים האפילפסים ההיתי מעונינת לדעת עם אי ההבחנה במהלך 16 טיפולים שאני חולת אנדומטריוזיס שבמהלך הטיפולים רק החמיר ושבעקבות כך טיפולים מיותרים וסבל רב ולבסוף אפילפסיה האם יש עילה לתביעה?

השב
  • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

10:06, 11 במאי 2015

אילנית שלום,
    מדובר בשאלה מורכבת, הנוגעת למספר תחומים רפואיים ובעיקר גניקולוגיה ונוירולוגיה. באופן כללי, אנדומטריוזיס שלא מטופל כראוי, עלול להתפשט לחצוצרות ולשחלות, ובמקרים נדירים עלול גם להגיע למח. בכדי לדעת האם במקרה ספציפי שתארת קיימת עילת תביעה ברשלנות רפואית, יש לקבל תחילה את כל התיקים הרפואיים, לעבור עליהם ביסודיות וכמובן להתייעץ עם מומחים מתאימים בתחום הגניקולוגיה והנוירולוגיה. מומלץ לפנות לעו"ד העוסק ברשלנות רפואית לשם איסוף התיקים הרפואיים, בדיקתם ובמידת הצורך הגשת תביעה. אשמח לסייע במידת הצורך.
    כל טוב
    עו"ד גיל קלופשטוק טל. משרד: 09-8330033 נייד : 052-8237030

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה