לא אבחנו התחלה של היפרדות שילייה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • אלינה

  נשלח ע"יאלינה 20:55, 7 בינואר 2016

  שלום, בהריון עם בני השני אושפזתי בשבוע 27 עם צירים מוקדמים. קיבלתי זריקה להבשלת ריאות וכדור להפסקת הצירים. באולטרסאונד נראו "לאקונות" בשילייה כפי שהגדירו זאת הרופאים ולמרות שהטכנאית אולטרסאונד )הצעירה והחדשה יש לציין( שאלה האם לרשום חשד להיפרדות שילייה, הרופא החליט שזה שום דבר ואפילו אין צורך להיות במעקב בעניין. כאמור, שוחררתי עם המלצה לשמירת הריון )בגלל הצירים המוקדמים( ותו לא. אפילו לא שמירה בשכיבה... שלא לדבר על שמירה בבי"ח. 4 ימים לאחר השחרור... הייתה לה היפרדות שילייה מלאה מלווה בדימום מאסיבי מאוד. הוכנסתי לניתוח קיסרי חירום שבסופו נולד פג בשבוע 28 במשקל של 1100 גרם. היה מאושפז חודשיים בפגייה. כיום בן 5 חודשים. אנחנו נמצאים במעקב של כל דבר אפשרי מן הסתם. כרגע הכל תקין יחסית )טפו טפו(. האם כדאי לתבוע בתיק זה בגין רשלנות רפואית?? יש לציין שהנזק הנפשי במקרה זה גם גדול מאוד.

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  09:43, 10 בינואר 2016

  אלינה שלום,
  מדובר בשאלה מורכבת, וכן בשאלתך חסרים מספר פרטים חשובים, ואולם אנסה להשיב לך באופן עקרוני. ראשית כדי לקבל את מלוא הפרטים יש להזמין את התיק הרפואי המלא. על פניו הסטרואידים שניתנו לך לצורך הבשלת ריאות העובר, ניתנו באופן ראוי, ואולם צריך כמובן לבדוק את מלוא הטיפול הרפואי שקבלת, ואת הבדיקות שנעשו כדי לברר אם היה מקום להמשך אשפוז בבית החולים וכו.
  עם זאת, כדאי לזכור, שכדי שתהיה עילת תביעה ברשלנות רפואית, יש צורך בנזק. ע"פ מה שכתבת, כיום הכל תקין עם הילד, ונקווה שכך גם ימשיך. לגבי הנזק הנפשי, גם לגביו יש לברר האם מדובר בנזק חולף, או בנזק שישאיר נכות לצמיתות.
  כל טוב
  גיל קלופשטוק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה